Strona główna 0_Slider Piłkarskie emocje na zimowych feriach

Piłkarskie emocje na zimowych feriach [FOTO]

0

Zimowe ferie dobiegają końca. W ostatnich dniach młodzież i dzieci ze świdnickich szkół miała okazję chociażby zmierzyć się w Turnieju FIFA18 w Galerii Fotografii. Piłkarskich emocji nie brakowało, a ostatecznie w rozgrywkach zwyciężył Mateusz Strzelbicki.

W organizowanym po raz 7. przez Świdnicki Ośrodek Kultury Turnieju gry FIFA 18 na konsolach PS4 udział wzięło 8 graczy. 24 stycznia każdy z nich rozegrał 7 meczy. Do finału zakwalifikowali się – Rafał Kamiński oraz Mateusz Strzelbicki. – W pierwszym ich starciu, podczas fazy „każdy z każdym” Mateusz wygrał z Rafałem 3:0, co dało 3-bramkową przewagę Mateuszowi w finałowym meczu. W drugim meczu Rafał wygrał 3:0, co w sumie dawało wynik 3:3 i doprowadziło do meczu dogrywkowego. Ostatecznie wygrał Mateusz przewagą jednej bramki. Gratulujemy! – relacjonuje Robert Kukla ze Świdnickiego Ośrodka Kultury. Zwycięzca otrzymał w nagrodę grę FIFA 18.

Liczba zwycięstw zawodników:
Wiktor Pokrywa – 1
Bartosz Lemański – 1
Dorian Augustyniak – 2
Krystian Dzamaras – 3
Szymon Kasprzak – 4
Patryk Konopelski – 5
Rafał Kamiński – 6 (finał)
Mateusz Strzelbicki – 7 (zwycięzca)

Z jakich jeszcze innych atrakcji mogli skorzystać uczniowie podczas ferii?

Świdnicki Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna i Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy zaprosiły dzieci i młodzież na warsztaty, spektakle, gry, zabawy i spotkania. Nie zabrakło także zajęć sportowych na Hali Zawiszów przygotowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Liczne atrakcje w czasie zimowej przerwy od nauki przygotowały także świdnickie szkoły podstawowe nr – 1, 4, 6, 8, 105 i 315. Zimowiska i inne wydarzenia, w tym m.in. warsztaty modelarskie, tradycyjnie dla odpoczywających od nauki uczniów przygotował natomiast Młodzieżowy Dom Kultury. Ferie zimowe zakończą się 28 stycznia.

/AN/
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułDopłacą do wymiany źródła ogrzewania
Następny artykułBudują centrum aktywności w Jaroszowie