Strona główna 0_Slider Orkiestrowe granie w Świebodzicach, Marcinowicach i Jaworzynie Śl.

Orkiestrowe granie w Świebodzicach, Marcinowicach i Jaworzynie Śl.

0

Jedną z największych imprez z licznymi atrakcjami i licytacjami planują zorganizować Świebodzice. Oprócz finału w hali sportowo-widowiskowej OSiR, na parkingu przy instytucji zaplanowano także MOTO WOŚP. Pozytywne i głośne granie zapowiada także gmina Marcinowice i Jaworzyna Śląska, które również będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu specjalistycznego dla noworodków.

W powiecie świdnickim orkiestra będzie grała w Świdnicy, Strzegomiu, Świebodzicach, Strzelcach (gmina Marcinowice), Jaworzynie Śląskiej oraz Żarowie. Dziś przedstawiamy programy imprez trzech miast naszego regionu.

Transmisje na żywo w Świebodzicach
W tym roku Świebodzice znalazły się wśród dziewięciu polskich miast, w których finał orkiestry będzie transmitowany na żywo. – Zostaliśmy wybrani i nasze miasto będzie zaraz obok Łodzi, Gdańska czy Poznania, łączyć się z Jurkiem. To naprawdę niesamowite wyróżnienie i szansa, żeby podzielić się z całym światem tym jak pięknie bawi się nasze miasto – pisze na swoim fanpage’u świebodzicki sztab WOŚP. Świebodzice będzie można zobaczyć na antenie telewizji TVN i TTV.

Charytatywna impreza odbędzie się jak zawsze w hali sportowo-widowiskowej OSiR, o godz. 12.00 planowane jest oficjalne otwarcie, a wolontariusze – ponad setka młodych ludzi, uczniów świebodzickich szkół – od wczesnych godzin rannych będą kwestować na ulicach miasta. – Żelaznym punktem programu jest także licytacja gadżetów przekazanych przez przyjaciół Orkiestry. Mamy już m. in. obrazy, zdjęcia, vouchery na prawo jazdy, biżuterię – dary napływają cały czas – mówi Zofia Marek, szefowa świebodzickiego Sztabu WOŚP.

W trakcie wydarzenia będzie działo się wiele. Wśród atrakcji znajdą się chociażby warsztaty Street Hokeja, Klub Młodego Odkrywcy, Kącik Zabaw dla Dzieci, orkiestrowe malowanie twarzy, „Serduszkowe Kiermasze Rozmaitości” czy bicie rekordu na najdłuższy ogon latawca. Podczas wydarzenia odbędzie się także orkiestrowa zbiórka krwi, którą zaplanowano w godz. od 10.00 do 15.00 w holu Szkoły Podstawowej nr 2. Świebodzicki finał tradycyjnie zakończy się o godz. 20.00 „Światełko do nieba”.

26. finałowi WOŚP w Świebodzicach będzie towarzyszył Moto WOŚP, który rozpocznie się o godz. 10.00 na parkingu przy hali OSiR na osiedlu Piastów, przy ul. Mieszka Starego 6. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji. – Grupa Sudetyoffroad zabierze Was na szalone i pełne adrenaliny przejażdżki terenówkami klasy turystycznej i odjechanymi zmotami, które wjeżdżają tam, gdzie balibyście się wejść! Nie ubierajcie garniturów trochę Was pobrudzą! Odwiedzi nas także Damian Rajczyk 469, utalentowany i wielokrotnie nagradzany sportowiec (mistrz Polski, Europy, vice mistrz Świata!), który ma szanse powtórzyć sukcesy Rafała Sonika w rajdzie Dakar – wymieniają atrakcje organizatorzy.

Wyższa Szkoła Jazdy przygotowała natomiast naukę wychodzenia z poślizgu na specjalnie przygotowanych trolejach, trening płynności jazdy na talerzu Stewarta, naukę jazdy dla początkujących oraz lekcję parkowania. Załogi charytatywnego rajdu ZŁOMBOL zaproszą Was na klimatyczne przejażdżki autami z epoki PRL, które dotarły w najdalsze zakątki Europy. Motocykliści z grupy Moto Wałbrzych będą także z nami! Wezmą udział w paradzie oraz zapewnią przejażdżki – dodają. To właśnie wielką paradą pojazdów rozpocznie się motofinał w Świebodzicach.

Pozytywne granie w gminie Marcinowice

Wolontariusze z gminy Marcinowice dołączą do świdnickiego sztabu WOŚP i to właśnie w Świdnicy będą zbierać pieniążki i przyklejać serduszka. Sam finałowy koncert z licytacjami zostanie jednak zorganizowany w gminie. Charytatywna impreza z wieloma występami artystycznymi i innymi atrakcjami odbędzie się w Szkole Podstawowej w Strzelcach. Jej rozpoczęcie zaplanowano na godz. 15.00.

A co będzie można nabyć na aukcjach? Na pewno wiele ciekawych orkiestrowych gadżetów, ale także przekazane przez darczyńców przedmioty, w tym chociażby piernikowe, orkiestrowe serca, biżuterię, książki, ręcznie robiony z materiału bukiet czerwonych tulipanów, pyszne miody Ślężańskie, vocher na kolację w restauracji Ślężański Młyn czy na jazdę samochodem terenowym od sudetyoffroad. Pełną listę rzeczy do licytacji znajdziesz TUTAJ.

Jaworzyna Śląska będzie jedynie kwestować

W tym roku sztabowi WOŚP z Jaworzyny Śląskiej nie udało się zorganizować imprezy. – Niestety nie ma gdzie zrobić koncertu. Na terenie miasta i wsi pozostanie jednak sama zbiórka. Bazę sztabu zorganizowano w Bibliotece Publicznej przy ulicy Wolności i tam również będą znajdywać się puszki stacjonarne. Wszystkich mieszkańców miasta i gminy proszę o jak najliczniejszą pomoc naszym najmłodszym obywatelom, dla których gramy ten finał WOŚP – mówi Paweł Wizner.

W gminie Jaworzyna Śląska będzie kwestowało około 30 wolontariuszy. W skład jaworzyńskiego sztabu weszli również dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury Sylwester Bartczak, Alicja Bielińska i Michał Bielat.

Zebrała: AN

Poprzedni artykułBarwnie i radośnie na świdnickich jasełkach [FOTO]
Następny artykułMłode siatkarki zademonstrowały swoje umiejętności w Zawierciu [FOTO]