Strona główna Sport Siatkówka Młode siatkarki zademonstrowały swoje umiejętności w Zawierciu

Młode siatkarki zademonstrowały swoje umiejętności w Zawierciu [FOTO]

0

Zawiercie było w ostatnich dniach gospodarzem V Ogólnopolskiego Turniej Ministakówki, w którym najmłodsze zespoły MKS-u Polonia Świdnica miały możliwość rywalizacji z najlepszymi zespołami w kraju. Było to kolejne przetarcie przed zbliżającymi się wielkimi krokami rozgrywkami Kinder+Sport.

W kategorii „dwójek” udział wzięło 25 zespołów. Świdnica I w składzie: Nadia Łuszyńska, Joanna Kudyba oraz Anna Będzińska w pierwszym dniu rozgrywek przegrały tylko dwa mecze na siedem rozegranych, gdzie o miejsce w finałowej ósemce zaważyła przegrana z ekipą z Oświęcimia 20:21. Kolejny dzień to już zdecydowana przewaga naszych dziewczyn, dzięki której zawodniczki odniosły zwycięstwo w grupie o miejsca 9-12 i ostatecznie zakończyły turniej na 9. lokacie. Świdnica II w składzie: Jagoda Regnowska, Monika Pilch oraz Małgorzata Tomczak ostatecznie walczyły w grupie o miejsca 17-25. Dziewczyny zdobyły ogromne doświadczenie i naukę na przyszłość.

Z rewelacyjnej strony zaprezentowały się nasze „trójeczki”, które z turnieju na turniej prezentują coraz większe umiejętności. Nasz zespół w składzie: Julia Krasoń, Martyna Zając, Joanna Mojsej, Alicja Anioł wywalczył na finiszu czwartą pozycję, przegrywając podium tylko różnicą małych punktów. W kategorii „czwórek” nasze dwa zespoły po bardzo ciężkich i wyrównanych grach eliminacyjnych znalazły się w grupie walczącej o miejsca 7-12. Ostatecznie zespół Świdnica II w składzie Wiktoria Wiraszka, Martyna Gaik, Martyna Zielińska, Kinga Fąfara, Małgorzata Byczek i Martyna Pitek uplasowały się na 8. pozycji, natomiast Świdnica I w składzie Matylda Kozak, Jula Huzar, Marysia Marczuk, Natalia Lipiec, Natalia Kardasz, Amelia Pieszczoch zajęły 11. miejsce. Świdniccy trenerzy Katarzyna Czapla, Tomasz Gołowkin i Wojciech Ząbek wyjechali z Zawiercia podbudowani postępami i postawą w starciu z najlepszymi zespołami w Polsce.

Poprzedni artykułOrkiestrowe granie w Świebodzicach, Marcinowicach i Jaworzynie Śl.