Strona główna Wydarzenia Świebodzice Orkiestra w pełnej gotowości

Orkiestra w pełnej gotowości

1

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świebodzicach będzie obfitował w mnóstwo niespodzianek. Będą występy, koncerty, licytacja, świebodziczanie będą robić najdłuższy ogon latawca a nasz finał pokaże w kilku wejściach na żywo telewizja TVN.

Świebodzicki finał obędzie się jak zawsze w hali sportowo-widowiskowej OSiR, o godz. 12:00 planowane jest oficjalne otwarcie, a wolontariusze – ponad setka młodych ludzi, uczniów świebodzickich szkół – od wczesnych godzin rannych będą kwestować na ulicach miasta.

W programie naszego finału jest mnóstwo atrakcji, występy dzieci i młodzieży ze szkół, koncerty zespołów: Animacja z Wrocławia i Shapeless One ze Świebodzic; przez cały czas trwania finału działać będzie Fabryka Latawców Życia – będziemy bić rekord na najdłuższy ogon latawca; będą przejazdy samochodami terenowymi, złombol, grochówka za serduszko, słodkości, pomoc medyczna i oczywiście zbiórka krwi, która od lat towarzyszy naszym finałom – wylicza jednym tchem Zofia Marek, szefowa świebodzickiego Sztabu WOŚP. – Żelaznym punktem programu jest także licytacja gadżetów przekazanych przez przyjaciół Orkiestry. Mamy już m. in. obrazy, zdjęcia, vouchery na prawo jazdy, biżuterię – dary napływają cały czas – dodaje.

O godz. 20:00 tradycyjnie zaplanowano „Światełko do nieba”. W tym roku świebodzicki finał będzie transmitowany na antenie telewizji TVN i TTV. Planowanych jest kilka wejść na żywo.

Od lat Orkiestrę wspiera i patronuje honorowo burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM w Świebodzicach/

Poprzedni artykułNowy garaż dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowinach [FOTO]
Następny artykułNowa inicjatywa świdnickich mam