Strona główna Wydarzenia Nowy garaż dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowinach

Nowy garaż dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowinach [FOTO]

0

Jeszcze w minionym roku rozpoczęła się budowa nowego garażu dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowinach w gminie Żarów. Koszt inwestycji wyniesie około 450 tys. zł.

Inwestycja realizowana jest w ramach zadania inwestycyjnego „Budowa świetlicy wiejskiej w Mrowinach”. Pierwszy etap zadania, który kontynuowany będzie również w 2018 roku obejmuje budowę garażu dla wozów OSP wraz z zapleczem sanitarno-socjalnym oraz wykonanie przyłączy: woda, gaz, CO. Koszt zadania to kwota 448.950,00 złotych. –

Zgodnie z podpisaną umową z wykonawcą inwestycji, budowa dwustanowiskowego garażu z całym zapleczem sanitarno-socjalnym ma potrwać do końca czerwca, ale wedle zapewnień firmy, prace zostaną zrealizowane dużo wcześniej. Jak do tej pory wykonane zostały ściany konstrukcyjne, wieńce, ściany działowe. W tej chwili trwa montaż więźby dachowej oraz docieplanie budynku styropianem. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków własnych budżetu gminy Żarów – mówi Piotr Neczaj z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego.

W planach jest jeszcze dobudowa pomieszczeń świetlicy wiejskiej do wybudowanych garaży OSP i zagospodarowanie terenu. Ten etap jednak będzie uzależniony od pozyskania środków finansowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

/Magdalena Pawlik, rzecznik prasowy UM Żarów/

Poprzedni artykułRekordowe 30 mln zł na inwestycje w gminie Jaworzyna Śląska
Następny artykułOrkiestra w pełnej gotowości