Strona główna 0_Slider Oddaj krew i pomóż 11-letniemu Wiktorowi

Oddaj krew i pomóż 11-letniemu Wiktorowi

0

Z początkiem tego roku u Wiktora Niezgody została stwierdzona białaczka. 11-latek musi mieć często wykonywane transfuzje krwi. Niestety, jego grupa krwi jest bardzo rzadka 0rh-D, dlatego rodzina zwraca się pomoc dla chłopca. Drogocennym lekiem będzie można się podzielić już jutro w Świdnicy. Krwiobus stanie tradycyjnie przy dworcu PKP w godzinach od 9.00 do 13.00.

Wiktor Niezgoda zmaga się z białaczką. – Nowotwór krwi został stwierdzony dopiero 3 stycznia tego roku. Zanim wykryto chorobę syn był badany przez około 2 miesiące – mówi pochodzący ze Świdnicy, a mieszkający w Bielawie Tomasz Niezgoda, ojciec chłopca.

11-latkowi przebywającemu obecnie w Klinice „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu, potrzebne są częste transfuzje krwi. – Krew lub płytki krwi w zależności od potrzeb podawane są raz dziennie. Syn ma bardzo rzadką grupę krwi 0rh-D – tłumaczy pan Tomasz, który zwrócił się do osób dobrej woli o pomoc w zbiórce krwi dla syna. – Bardzo liczymy na to, że w dużej liczbie darczyńców znajdzie się choć kilku z tą ,,idealną”, której Wiktor potrzebuje – wyjaśnia.

Krew dla chłopca, chorującego na białaczkę, będzie można oddać już jutro w Świdnicy. – Syn ma akurat rzadki rodzaj krwi i jest mu bardzo potrzebna. By go wesprzeć należy oddać krew imiennie na nazwisko – Wiktor Niezgoda – mówi ojciec 11-latka. Grupa oddanej krwi nie ma znaczenia. Inna niż wskazana zostanie zamieniona na potrzebną chłopcu. Akcja jest ogólna i może pomóc także innym osobom, nie tylko Wiktorowi.

W Świdnicy krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanie w godzinach od 9.00 do 13.00 przy dworcu PKP w Świdnicy. Dzień później drogocenny lek dla Wiktora, ale także innych potrzebujących będzie można oddać w Dzierżoniowie. Tam krwiobus pojawi się na Rynku również w godzinach od 9.00 do 13.00.

W najbliższych dniach krew w powiecie świdnickim i sąsiednich powiatach będzie można przekazać m.in. w sobotę w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, ale także w niedzielę podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Gramy w trzech lokalizacjach. W Bolesławcu pojawimy się przy ul. Chopina w godzinach od 9.00 do 14.00. W Świebodzicach będziemy w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Mieszka Starego w godzinach od 10.00 do 15.00. W Wałbrzychu zagramy na terenie Starej Kopalni w godzinach od 13.00 do 17.00 – informuje Teresa Kamińska z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Szczegółowy harmonogram można znaleźć TUTAJ.

Krwiobus do Świnicy przyjeżdża w każdy czwartek już od kilku lat. Życiodajnym płynem można podzielić się przy dworcu PKP. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca krew można oddać także w sali Urzędu Stanu Cywilnego, przy ul. Armii Krajowej. Akcje organizowane są w stałych godzinach od 9.00 do 13.00.

Tekst: AN

Poprzedni artykułJuniorzy młodsi ŚKPR-u bliżej fazy centralnej MP
Następny artykułTrzecia pozycja młodzików Polonii-Stali w finale dolnośląskim