Strona główna Sport Piłka ręczna Juniorzy młodsi ŚKPR-u bliżej fazy centralnej MP

Juniorzy młodsi ŚKPR-u bliżej fazy centralnej MP

0

Drużyna trenera Krzysztofa Terebuna pisze kolejny piękny rozdział świdnickiej piłki ręcznej. Przetrzebieni kontuzjami i grający młodszym rocznikiem juniorzy ŚKPR-u znakomicie spisali się na pierwszym turnieju barażowym o awans do Mistrzostw Polski.

Bezpośredni awans do 1/8 finału MP juniorów uzyskał tylko mistrz Dolnego Śląska Siódemka Miedź Legnica. O drugą przepustką walczy pięć zespołów, które w swoich składach mają uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W przypadku ŚKPR-u takim graczem jest bramkarz Jakub Matlęga. I właśnie z nim w składzie świdniczanie udali się na pierwszą część turnieju barażowego, który w niedzielę, 7 stycznia odbył się we Wrocławiu. Występujący w tym sezonie młodszym rocznikiem ŚKPR rozegrał tam dwa spotkania. Oba wygrał. Najpierw 24:20 z Dziewiątką Legnica, a następnie po rzutach karnych 4:3 z Siódemką Miedzią II Legnica. W regulaminowym czasie był remis 30:30. Te wyniki stawiają świdniczan w bardzo korzystnej sytuacji przed meczami z Lwem Legnica i Śląskiem Wrocław, które odbędą się za tydzień w Legnicy.

Podczas wrocławskiego turnieju młody ŚKPR kolejny raz pokazał wielki hart ducha, a absolutnie niewiarygodny przebieg miało drugie spotkanie z Siódemką Miedzią II Legnica. Konfrontacja ubiegłorocznego mistrza i wicemistrza Polski juniorów młodszych tradycyjnie już dostarczyła nieprawdopodobnych emocji. Tak jak w maju w Świdnicy, także i teraz spotkanie rozstrzygnęły dopiero rzuty karne. ŚKPR znów wyszedł z nich zwycięsko, ale jeszcze większą sztuką było samo doprowadzenie do konkursu „siódemek”. Jeszcze na dziesięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu Miedź prowadziła 28:20. Finisz młodych Szarych Wilków był jednak piorunujący! – Mocna obrona, kontra i zaczęliśmy zmniejszać straty. W końcówce mieliśmy nawet szansę, żeby rzucić bramkę na wygraną, ale to już nie wyszło – mówi trener Terebun. W kluczowych ostatnich minutach ŚKPR perfekcyjnie wykorzystał fakt, że legniczanie próbowali gry siódemką w polu, bez bramkarza. Kilka straconych goli wyraźnie zdenerwowało rywali, co było wodą na młyn dla rozpędzających się Szarych Wilków.

Mecz z Dziewiątką też długo nie układał się po myśli ŚKPR-u. Do przerwy rywale prowadzili 11:8, a jeszcze na dziesięć minut przed końcem było 18:16 na korzyść Dziewiątki. W ostatnich minutach bramkę zamurował Matlęga, rozstrzelał się Paweł Starosta i niesieni dopingiem niezawodnych kibiców świdniczanie odwrócili losy pojedynku na swoją korzyść, wygrywając 24:20.

ŚKPR Świdnica – Dziewiątka Legnica 24:20 (8:11)

ŚKPR: Matlęga – Starosta 9, Borowski 8, Zaremba 2, Chmiel 1, Kozak 1, Kulon 1, Kopyciak 1, Etel 1

ŚKPR Świdnica – Siódemka Miedź II Legnica 30:30 (12:16), k. 3:4

ŚKPR: Matlęga 1, Jabłoński – Chmiel 9, Kopyciak 8, Starosta 6, Zaremba 3, Borowski 2, Kozak 1, Ingram, Kulon, Etel

I turniej barażowy o awans do 1/8 finału Mistrzostw Polski juniorów. Wrocław (7.01):

Dziewiątka Legnica – Śląsk Wrocław 20:17

Lew Kłodzko – Siódemka Miedź II Legnica 27:35

ŚKPR Świdnica – Dziewiątka Legnica 24:20

Śląsk Wrocław – Lew Kłodzko 34:25

Siódemka Miedź II Legnica – ŚKPR Świdnica 30:30, k. 3:4