Strona główna 0_Slider Niezwykły hełm na ratunek kobietom. Personel świdnickiej onkologii chce pomóc pacjentkom

Niezwykły hełm na ratunek kobietom. Personel świdnickiej onkologii chce pomóc pacjentkom

4

System Chłodzenia Skóry Głowy PAXMAN pozwala pacjentom stosującym chemioterapię zachować swoje własne włosy. O pomoc w zakupie nowoczesnego urządzenia zwraca się personel medyczny pracujący na onkologii w Świdnicy.

Nowoczesne urządzenie jest dostępne w dwóch placówkach medycznych na Dolnym Śląsku. – Wypadanie włosów jest problemem szczególnie ważnym dla kobiet i także w niektórych sytuacjach dla mężczyzn. Statystyki mówią, że aż 8% kobiet odmawia chemioterapii ze względu na strach przed utratą włosów. Pytanie „Czy mi wypadną włosy?”, często jest pierwszym pytaniem zadawanym lekarzowi przez pacjentki – wyjaśnia personel medyczny Oddziału Onkologii Klinicznej, Szpitala „Latawiec” w Świdnicy, który zwrócił się o pomoc w zakupie nowoczesnego sprzętu.

„System Chłodzenia Skóry Głowy” w trakcie chemioterapii nie jest postępowaniem standardowym, ale pozytywnie wpływa na jakość życia pacjentek. – Mimo, że niepodważalnie najważniejszy jest powrót do zdrowia, to aspekt zachowania włosów przez pacjentki pozwala im bardziej skupić się na problemie „zdrowienia”. Zachowanie włosów daje możliwość pozostania anonimowym w trakcie leczenia, a nie każdy chce „oznajmiać całemu światu” co go spotkało – tłumaczą w apelu umieszczonym na fanpage’u szpitala Latawiec.

Świdnicki Odział Onkologii Klinicznej w zakupie Systemu Chłodzenia Skóry Głowy PAXMAN można wesprzeć przekazując 1% swojego podatku lub wpłacając darowizny na subkonto Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia – DOLFROZ. Rachunek Bankowy: Bank Pekao S.A. I Oddział Wrocław. Nr Konta 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839 z dopiskiem „Latawiec”.

/oprac./
/facebook – SP Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy/ RSS „Latawiec”/

Poprzedni artykułSymbole nazistowskie znikną ze świdnickiej Giełdy Staroci?
Następny artykułOddali ponad 140 litrów krwi