Strona główna Wydarzenia Świebodzice Oddali ponad 140 litrów krwi

Oddali ponad 140 litrów krwi

0

Nie opuszczają żadnej zbiórki, chętnie dzielą się tym, co mają najcenniejsze i nie oczekują za to żadnych podziękowań. Świebodziccy krwiodawcy to grupa ludzi, którzy krwiodawstwo traktują jak coś powszedniego i normalnego, zachęcając do oddawania krwi także swoich bliskich, dzieci, przyjaciół. Włączając się w organizację cyklicznych zbiórek krwi popularyzują krwiodawstwo w Świebodzicach i przyciągają do siebie coraz większą liczbę osób – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Ostatnia zbiórka krwi miała miejsce w środę, 24 stycznia. W zaparkowanym pod ratuszem krwiobusie pojawiło się 14 osób, z czego 11 mogło oddać krew. Na wszystkich czekały jak zawsze słodkości od ZPC Śnieżka, a także kawa i herbata.

I to nie jest jedyny akcent związany z ideą krwiodawstwa tego dnia. Po południu Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz zaprosił na spotkanie grupę krwiodawców, którzy oddali w ciągu roku największą ilość krwi i zwyciężyli w konkursie organizowanym przez HDK właśnie na największą ilość oddanej krwi.

Są to świebodziczanie: Beata Kuzera, Nela Grzelak, Robert Prokop i Ireneusz Stelmach,. W spotkaniu wzięła także udział Katarzyna Młynarkiewicz Prezes Klubu HDK w Świebodzicach.

– Państwa gest, to, co robicie dla innych oddając krew, zasługuje na najwyższą wdzięczność i szacunek – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz, obdarowując zaproszonych upominkami i podziękowaniami.

W 2017 roku w Świebodzicach odbyło się 13 zbiórek krwi, w których krew oddały 322 osoby (zarejestrowanych było 376); podczas rekordowej akcji krew oddały aż 34 osoby.
W sumie w 2017 roku świebodziczanie oddali 144,900 litra krwi.

/Źródło UM Świebodzice/

Poprzedni artykułNiezwykły hełm na ratunek kobietom. Personel świdnickiej onkologii chce pomóc pacjentkom
Następny artykułTir blokuje część ulicy Łukasińskiego [FOTO] [AKTUALIZACJA]