Strona główna 0_Slider Gospodynie najlepsze w towarzyskim turnieju piłkarskim kobiet

Gospodynie najlepsze w towarzyskim turnieju piłkarskim kobiet [FOTO]

0

Drużyna Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS-u Polonia Świdnica nie miała sobie równych i triumfowała w organizowanym przez siebie turnieju piłkarskim Delta Tech Cup. W hali na osiedlu Zawiszów zaprezentowało się dziś siedem drużyn seniorskich z Dolnego Śląska. 

Oprócz świdniczanek zobaczyliśmy piłkarki AZS-u Wrocław, Bielawianki Bielawa, Chrobrego Głogów, Piasta Nowa Ruda, Kolektywu Radwanice oraz Polonii Środa Śląska. Impreza rozpoczęła się o godz. 15.00 i zakończyła przed momentem – tuż przed 20.00. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium uplasowały się gospodynie – zawodniczki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS-u Polonia Świdnica, występujące pod wodzą trenera Damiana Błaszczyka. Na kolejnych stopniach podium znalazły się reprezentantki Bielawianki Bielaw i AZS-u Wrocław.

Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodniczek. To była dobra odskocznia od treningów na sztucznym boisku. Turniej był bardzo zacięty, rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym. Ostatecznie wygraliśmy cztery spotkania i zremisowaliśmy z AZS-em Wrocław i Bielawianką Bielawa. Te rezultaty dały nam pierwsze miejsce w całym turnieju – wyznaje trener Błaszczyk.

Skład Polonii Świdnica: Lidia Maciejewska (najlepsza bramkarka całego turnieju), Dominika Sorota, Paulina Leśniak, Ewa Klasa, Gabriella Kassan, Julia Morąg, Dominika Sochacka, Julia Furmankiewicz, Kamila Kosior, Dorota Wełyczko. W drużynie Bielawianki gościnnie wystąpiła także inna bramkarka Polonii Natalia Samborska.

/FOTO: Artur Ciachowski/

 

 

Poprzedni artykułMaraton zumby dla chorej nauczycielki
Następny artykułZnakomita walka pingponigistów UKS-u Radunia Tąpadła