Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

0

Koncerty, licytacje i atrakcje podczas finałów WOŚP w powiecie, kosmiczna wystawa Gwiezdnych Wojen w Galerii Świdnickiej czy Świdnicki Bieg Noworoczny. Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

Wystawa w Świdnicy

12 stycznia o godz. 16.00 w Wieży Ratuszowej zaplanowano otwarcie wystawy prac powstałych podczas warsztatów, odbywających się w trakcie wycieczek po Świdnicy. Zajęcia zorganizowano w ramach projektu „Domowe krajobrazy i ich opowieści”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.

Na wystawie będzie można podziwiać prace dzieci wykonane różną techniką i na różnorodnych materiałach. Pojawią się więc m.in. rysunki na szkle, deseczkach, wyklejanki czy też wydrapywanki. Podczas otwarcia nagrodzeni zostaną najlepsi młodzi twórcy. Wystawę będzie można oglądać do końca stycznia.

Projekt „Domowe krajobrazy i ich opowieści” Świdnica realizuje wspólnie z czeskim miastem Trutnov.

Finał Świdnickiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych
Dziś o godz. 17.00 w Teatrze Miejskim w Świdnicy zaplanowano uroczyste zakończenie 26. edycji Świdnickiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych. Na gali wręczone zostaną wyróżnienia i nagrody laureatom konkursu.

Przegląd rozpoczął się w poniedziałek, 8 stycznia. Przez cztery dni dzieci, młodzież i dorośli prezentowali spektakle kolędnicze, jasełka czy montaże słowno-muzyczne w tematyce świąt Bożego Narodzenia. W sumie na scenie teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury wystąpiły 32 grupy kolędnicze. Oceniało je jury w składzie – przewodnicząca – Kazimiera Momot, inicjatorka konkursu, Małgorzata Braniecka, wieloletnia dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury, Tadeusz Szarwaryn, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie i wielokrotny laureat przeglądu oraz ks. Przemysław Pojasek, kierownik świdnickiego oddziału „Gościa Niedzielnego”. Każdy zespół za swój występ otrzymał dyplom oraz upominek.

Gwiezdne Wojny opanują Galerię Świdnicką
Z okazji nadchodzącego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 13 i 14 stycznia w godz. od 12.00 do 18.00 będzie można obejrzeć unikatową na skalę europejską wystawę wiernie odtworzonych postaci, statków oraz pojazdów gwiezdnej floty z autografami aktorów. Na terenie Galerii Świdnickiej fani będą mieli okazję także spotkać bohaterów kultowej sagi, a najmłodsi wstąpić do akademii adeptów mocy i nauczyć się chociażby walki mieczami świetlnym.

Mecz siatkarek

W sobotę, 13 stycznia na Hali Zawiszów odbędzie się mecz siatkarek – MKS Polonia Świdnica – Olimpia Jawor. Rozgrywki rozpoczną się o godz. 17.00. Wstęp – 5 zł.

Koncerty, licytacje i atrakcje na finałach WOŚP w powiecie

W powiecie świdnickim orkiestra będzie grała głośno. Szczegółowy program atrakcji i licytacji w Świdnicy, Strzegomiu i Żarowie można przeczytać TUTAJ. Więcej na temat orkiestrowych wydarzeń w Świebodzicach, Strzelcach (gmina Marcinowice) i Jaworzynie Śląskiej znajdziesz TUTAJ.

Świdnicki Bieg Noworoczny

Kolejna edycja Świdnickiego Biegu Noworocznego już w najbliższą niedzielę, 14 stycznia. Impreza wyjątkowo odbędzie się w okolicach hali na osiedlu Zawiszów. Po raz pierwszy bieg główny zaplanowano na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Zmodyfikowano też dystanse biegów towarzyszących dla dzieci i młodzieży. Łączny limit uczestników biegów głównych wynosił 400 osób, zaś biegów towarzyszących – 150 osób. 50 miejsc do biegów towarzyszących zostanie rozdysponowanych poprzez zapisy bezpośrednio w biurze zawodów w dniu imprezy. Udział w biegach dzieci i młodzieży jest bezpłatny.

Biuro zawodów (hala sportowa na Zawiszowie) czynne będzie w niedzielę, 14 grudnia w godzinach 8.30 – 10.30 (bieg główny) i 9.00 – 12.00 (biegi towarzyszące). O godz. 11.00 rozpocznie się rywalizacja na trasie biegów na 5 i 10 km. Dzieci i młodzież wystartują o 12.30. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Kolędowanie w Świebodzicach
14 stycznia o godz. 16.00 w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach odbędzie kolędowanie z burmistrzem Bogdanem Kożuchowiczem. W świątecznej atmosferze mieszkańcy zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy, a dla wszystkich, którzy zdecydują się na solowe lub rodzinne wykonania, przygotowane będą jak zawsze niespodzianki i nagrody.

Zebrała: AN

Poprzedni artykułPierwsza w Świdnicy samoobsługowa stacja naprawy rowerów [FOTO]
Następny artykułKobiety będą protestować na Rynku