Strona główna Sport Piłka nożna Boleśnie przetestowane przez ekstraligowca!

Boleśnie przetestowane przez ekstraligowca!

0

Zawodniczki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS-u Polonia Świdnica nie miały za wiele do powiedzenia w sparingowej potyczce z aktualnymi brązowymi medalistkami mistrzostw Polski, a obecnie czwartą siłą tabeli ekstraligi kobiet – AZS-em PWSZ Wałbrzych. Na boisku strzegomskiego OSiR-u faworytki zwyciężyły 14:0. 

Trener Damian Błaszczyk niestety miał do dyspozycji tylko 11 zawodniczek, co niewątpliwie utrudniało postawienie twardszych warunków wałbrzyszankom. Mecz rozegrany był w trzech tercjach po 30 minut. Po pierwszych dwóch częściach wałbrzyszanki prowadziły 6:0, a nasze dziewczęta mocno walczyły o każdy metr boiska i o każdą piłkę. W trzeciej tercji AZS „dobił” nasz zespół aplikując trzecioligowcowi jeszcze osiem goli!

Od pierwszej minuty widać było, że dzieli nas kilka klas rozgrywkowych, ale mimo wszystko cieszę się, że mogliśmy rozegrać ten sparing. Wiadome było, że poziom sportowy naszych rywalek jest nieporównywalny, w końcu to czołowa drużyna ekstraligi, a my dopiero budujemy nasz zespół. Cieszę się, że dziewczęta bardzo się starały i walczyły na tyle, ile były w stanie w dniu dzisiejszym. Jesteśmy na początku naszych przygotowań i najbliższe miesiące mamy zamiar dobrze przepracować, aby te efekty były dostrzegane od początku sezonu. Szkoda, że z powodu kontuzji, chorób i spraw zawodowych nie mogłem skorzystać z aż 9 zawodniczek. Uważam, że była to dla nas bardzo ważna i przydatna lekcja, z której z pewnością wyciągniemy sporo wniosków – stwierdził trener drużyny Damian Błaszczyk.

Skład: Lidia Maciejewska, Dominika Sorota, Ewa Klasa, Gabriela Kassan, Joanna Furmaniuk, zawodniczka testowana, Paulina Leśniak, Julia Morąg, Julia Furmankiewicz, Kamila Kosior oraz Dorota Wełyczko

Poprzedni artykułPoloniści znów błysnęli formą
Następny artykułPięcioletni Ignaś potrzebuje pomocy [FOTO]