Strona główna 0_Slider Atrakcje i licytacje na finałach WOŚP w Świdnicy, Strzegomiu i Żarowie

Atrakcje i licytacje na finałach WOŚP w Świdnicy, Strzegomiu i Żarowie

0

Lot balonem ze świdnickim pilotem, żeglowanie z burmistrzem Żarowa lub wędkowanie z jego zastępcą, wyjście z przewodnikiem w wybrany rejon Sudetów, voucher na renowację lakieru na samochodzie czy na dwudniowy pobyt w luksusowym apartamencie – to będzie można wylicytować na finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świdnicy, Strzegomiu i Żarowie. Na publiczność czeka także mnóstwo innych atrakcji jak koncerty, morsowanie, przejażdżki rajdowymi autami, mecze i widowiskowe „Światełka do nieba”.

W powiecie świdnickim orkiestra będzie grała w Świdnicy, Strzegomiu, Świebodzicach, Strzelcach (gmina Marcinowice), Jaworzynie Śląskiej oraz Żarowie. Dziś przedstawiamy programy imprez kolejnych trzech miast naszego regionu.

W Świdnicy orkiestrowy finał z rozmachem
Mnóstwo atrakcji i wydarzeń będzie towarzyszyło 26. finałowi WOŚP w Świdnicy. Na świdnickich ulicach będzie kwestować około 130 wolontariuszy. Wyposażeni w identyfikatory i specjalne puszki będą zbierać pieniądze od godzin porannych. Pierwsze liczenie puszek, jak informuje szef świdnickiego sztabu WOŚP Mariusz Kozłowski, planowane jest na godz. 16.00.

Wielką niespodziankę w klimacie Gwiezdnych Wojen przygotowała Galeria Świdnicka. Z okazji nadchodzącego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 13 i 14 stycznia w godz. od 12.00 do 18.00 będzie można obejrzeć unikatową na skalę europejską, wystawę wiernie odtworzonych postaci, statków oraz pojazdów gwiezdnej floty z autografami aktorów. Na terenie Galerii Świdnickiej fani będą mieli okazję także spotkać bohaterów kultowej sagi, a najmłodsi wstąpić do akademii adeptów mocy i nauczyć się chociażby walki mieczami świetlnymi.

Przez cały weekend na terenie centrum obecni będą wolontariusze rozdający charakterystyczne serduszka i zbierający pieniążki na rzecz 26. Finału WOŚP, którego celem jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Dodatkowo, w niedzielę 14 stycznia, prowadzone będą licytacje atrakcyjnych fantów, przekazanych przez firmy, instytucje i ludzi dobrej woli. Na aukcjach będzie można wylicytować chociażby dwa vouchery na pobyt w Pałacu Jugowice Luxury Hotel**** ( jeden o wartości 1440 zł), jedną z wyjątkowych prac świdnickiego artysty-plastyka Roberta Kukli, miesięczny karnet w Gar Zupa, bon urodzinowy na warsztaty „GEO – Zabawa” czy lot balonem z rekordzistą Polski, USA i posiadaczem drugiego wyniku na świecie pod względem osiągniętej odległości (3 526 m) Krzysztofem Zapartem. Na aukcji znajdą się także dwa kalendarze książkowe naszej redakcji, z logo Świdnica24. O godzinie 20.00 odbędzie się pokaz sztucznych ogni, czyli tradycyjne „Światełko do nieba”.

Po raz kolejny na Osiedlu Zawiszów (przy ul. Bolesława Krzywoustego) zorganizowana zostanie Moto Orkiestra. – Licytujemy koszulki z autografami gwiazd sportu samochodowego, plakaty i pamiątki z rajdowych tras, w tym wydane z okazji 30 lecia startu w Rajdzie Dakar Jurka Mazura polskim Starem. Tradycyjnie wozimy chętnych. Każda złotówka trafia dla dzieci. Zapraszamy kierowców z naszych imprez. Zawsze to okazja pogadać o planach na 2018. Ruszcie swoje maszyny i przybywajcie – zachęcają organizatorzy. Start o godz. 11.00.

Nie zabraknie jak co roku orkiestrowych koncertów w Klubie Bolko, organizowanych przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Na scenie od godz. 15.00 będą występować zespoły – rockowa Żółta Febra z Sokołowca, pop-rockowy Silentlive z Wałbrzycha, świdnicka Plethora z melodyjnym metalem oraz funkowa brygada Iluminatora również ze Świdnicy.

W Strzegomiu będzie się działo!
Od rana 56 wolontariuszy będzie przemierzało ulice i pukało do serc mieszkańców Strzegomia. Koncert rozpocznie się od godz. 15.00. W sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury zaplanowano prezentacje artystyczne dzieci z przedszkoli i szkół, z Akademii Tańca i Ruchu Bans, z sekcji pianina SCK. Na zakończenie wystąpi zespół „Ślad”, a tuż po nim o godz. 20.00 „Światełko do nieba”. W trakcie wydarzenia będą prowadzone licytacje. Wśród przedmiotów będzie można znaleźć gadżety WOŚP z głównego sztabu z Warszawy i m.in. koszulki z pamiątkowym nadrukiem, kalendarze, plecak, kubek termiczny, zegar ścienny. – Od strzegomian otrzymaliśmy torty, pluszaki, porcelana, obrazy, spinki i długopisy, pamiątkowe koszulki z Olimpiad w Atlancie i Rio, voucher na renowację lakieru w samochodzie, poduszki – przytulanki, kalendarze od strażaków, koszulki i kamizelki odblaskowe i wiele innych – wymienia Elżbieta Pienio, kierownik instytucji kulturalnej.

Atrakcji w Strzegomiu będzie znacznie więcej. – Na parkingu SCK od godz. 16.00 OSP Goczałków i Strzegomska Dwunastka zapraszają do wspólnego morsowania. Będzie więc zbiornik wodny w postaci basenu, a w nim strzegomskie morsy, z którymi będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz wspólnie spędzić czas w wodzie. Strażacy z Goczałkowa obiecali, że temperatura będzie adekwatna do zimowej pory. Dla fanów motoryzacji nie lada gratka. Od godz. 15.00 do oporu. Organizatorzy zapraszają na przejażdżki rajdowymi „maluchami” i Peugeotem, samochodami z bogatą historią i licznymi nagrodami – zapowiada Elżbieta Pienio.

O wolontariuszy zadba Mac Donalds w Strzegomiu, sponsorując zestawy posiłkowe. Lista darczyńców jest otwarta !!! Każdy więc na różne sposoby może wesprzeć WOŚP – dodaje.

Wielki finał także w Żarowie

W gminie Żarów będzie kwestowało dokładnie 43 wolontariuszy od 7.45 do 20.00 pod opieką nauczycieli i rodziców. Będzie można ich spotkać na terenie miasta Żarów, okolicznych wsi, w Jaworzynie Śląskiej i Świdnicy – informuje Beata Jurczak, szef żarowskiego sztabu WOŚP. Liczne atrakcje zaplanowano w Gminnym Centrum Kultury i Sportu, w Bajkowym Przedszkolu, w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy oraz Bibliotece Publicznej.

W trakcie finału będą prowadzone licytacje. Wśród fantów, gadżetów, usług i osobliwości znajdują się – żeglowanie z burmistrzem Żarowa, Leszkiem Michalakiem, wędkowanie z zastępcą burmistrza Grzegorzem Osieckim, wyjście z przewodnikiem w wybrany rejon Sudetów od Andrzeja Sawickiego, trzy sesje fotograficzne ufundowane przez Karolinę Pacek, Małgorzatę Niewadę i Jakuba Błaszczyka, biżuteria od Houserii, książka z autografem Ewy Wachowicz, figurka Bitossi Home, włoskiej marki produkującej designerskie przedmioty ceramiczne od Colorobbia Polska, oczywiście nie zabraknie także gadżetów orkiestrowych.

Szczegółowy program:
Hala sportowa GCKiS – ul. Piastowska 10:
9.30
– Żarowski Halowy Turniej Oldboyów – udział zapowiedziały ekipy: Górnika Wałbrzych, AKS Strzegom, Zjednoczonych Żarów, Nysy Kłodzko, Polonii Świdnica.

Bajkowe Przedszkole:
10.00-12.30
– jasełka w wykonaniu 3-latków z grupy „Tygryski”
– aukcja piernikowych serc
– pokonkursowa licytacja bożonarodzeniowych bombek oraz andrzejkowych kapeluszy
– kiermasz kartek okolicznościowych
– świąteczna kawiarenka: pączki (specjalność kuchni przedszkola), ciasta (specjalność naszych mam)
– zabawy i gry zręcznościowe
– konkursy plastyczne dla dzieci
– czytanie optymistycznych bajek przez rodziców

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy, ulica Piastowska 10:
13.45
Orkiestrowy marsz po zdrowie

Biblioteka Publiczna i Szkoła Podstawowa
14.00 – 16.00
– kawiarenka literacka – kawa, herbata, ciasto plus dobra książka dla dzieci – głośno czytana
– orkiestrowa manufaktura – warsztaty plastyczne: kwiaty i prezenty dla babci i dziadka, gipsowe cuda, malowanie na sztalugach, orkiestrowe latawce
– sprzedaż ciast upieczonych przez rodziców uczniów szkoły podstawowej

Gminne Centrum Kultury i Sportu (sala kameralna, I piętro):
16.00 – koncert Ireny Salwowskiej – Hajdasz z zespołem
16.30 – pokaz sekcji akrobatyki sportowej GCKiS
16.45 – jasełka w wykonaniu uczniów z zerówek SP Żarów
17.00 – seniorzy dla najmłodszych – koncert Senyor-Rici
17.20 – występ grupy kids dance
17.30 – koncert Żarowskiej Orkiestry Dętej
18:00 – świat iluzji
18.30 – licytacja orkiestrowych gadżetów
20.00 – światełko do nieba – taniec ognia

W trakcie trwania imprezy w GCKiS dostępne będą stoiska:
– „każdy może zostać artystą” – malowanie odlewów gipsowych
– „salonik kosmetyczny dla dzieci” – malowanie twarzy
– sprzedaż ciast upieczonych przez UTW w Żarowie, loteria fantowa
– „orkiestrowa” wata cukrowa i popcorn

/Zebrała: AN/

Poprzedni artykułLider kontra trzecia siła tabeli
Następny artykułZnamy najlepsze pingpongistki