Strona główna 0_Slider Aresztowany za napad na policjantów i paserstwo

Aresztowany za napad na policjantów i paserstwo

10

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego świdnickiej policji zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który dopuścił się czynnej napaści na policjantów. Mężczyzna odpowie również za pomoc w ukrywaniu skradzionych części samochodowych. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek 16 stycznia policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, w trakcie realizacji sprawy mającej na celu zwalczanie tzw. przestępczości samochodowej, na terenie gminy Świdnica zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. Podczas legitymowania mężczyzna podjął próbę ucieczki i swoim samochodem marki Audi ruszył w kierunku funkcjonariuszy, próbując ich potrącić. Dzięki zablokowaniu wyjazdu z posesji radiowozem 35-latka udało się zatrzymać.

W wyniku dalszych czynności, w pomieszczeniach wynajmowanych przez tego mężczyznę, funkcjonariusze ujawnili wiele elementów ze skradzionych na terenie Niemiec i Wrocławia luksusowych pojazdów. Po zatrzymaniu 35-latka umieszczono w policyjnym areszcie. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

/nadkom. Robert Topolski, specjalista Wydziału Prewencji/

Poprzedni artykułNowe miejsce sprzedaży biletów na kulturalne wydarzenia
Następny artykułUderzył w słupek [FOTO]