Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Złoto po raz trzeci dla schroniska w Lubachowie

Złoto po raz trzeci dla schroniska w Lubachowie

0

W Krzyżowej podsumowano dzisiaj 57. Ogólnopolski Konkurs Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych. W gronie tegorocznych laureatów, na najwyższym  podium znalazło się SSM w Lubachowie. Tegoroczne Złote Wyróżnienie jest trzecim z rzędu, które otrzymała gminna placówka w ostatnich latach – informuje Janusz Waligóra z UG Świdnica.

Celem współzawodnictwa jest inspirowanie dyrektorów, wychowawców i personelu pomocniczego schronisk młodzieżowych do stworzenia w swoich placówkach możliwie najlepszych warunków do zakwaterowania i pobytu dla młodzieży biorącej udział w wycieczkach, obozach wędrownych oraz różnych formach wypoczynku. Konkurs jest także znakomitą formą promocji wyróżnionych placówek zarówno na etapie oddziałowym jak również podczas podsumowania centralnego – podkreślała Maria Łazarz, wiceprezes Zarządu PTSM

W tegorocznej edycji, na 162 schroniska w całej Polsce, do ścisłego finału zakwalifikowanych zostało 61 obiektów – 52 schroniska całoroczne i 9 sezonowych. W kategorii obiektów całorocznych przyznano 36 złotych, 11 srebrnych i 5 brązowych wyróżnień. Natomiast w  kategorii schronisk sezonowych Zarząd PTSM postanowił przyznać 6 złotych, 2srebrne i 1 brązowe wyróżnienie.

Gratuluję wszystkim wyróżnionym i cieszę się, że Zarząd po raz kolejny docenił pracę również naszego Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie. Złote Wyróżnienie przyznane trzeci rok z rzędu naszej placówce jest potwierdzeniem właściwie  realizowanych programów edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży oraz  działań na rzecz rozwoju schroniska. Jednym z naszych działań realizowanym w schronisku są muzyczne warsztaty. Efekty tej pracy mogliście Państwo dzisiaj usłyszeć. Życzę przyjemnego pobytu w gminie Świdnica i wielu wrażeń w trakcie pobytu na terenie Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego – mówiła wójt Teresa Mazurek.

Za całokształt współpracy na rzecz Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych: wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, przewodnicząca Rady Gminy Świdnica Regina Adamska oraz dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Maria Jaworska otrzymały okolicznościowe medale, jako osoby szczególnie zasłużone w upowszechnianie turystyki jako formy wypoczynku.

SSM W Lubachowie  powstało w wyniku prac związanych ze zmianą użytkowania budynku byłej szkoły podstawowej. Dysponuje 49 miejscami noclegowymi . Na przestrzeni blisko 7 lat działalności schronisko odwiedziło 15,5 turystów i udzielono 37 tysięcy noclegów. Z gościnnych progów SSM w Lubachowie mogli skorzystać także młodzi mieszkańcy gminy oraz seniorzy, uczestnicząc w licznych projektach. „Kto kogo gryzie”, „Moja EKOjczyzna” wakacje dla seniorów, czy warsztaty wokalne, których efektem są muzyczne krążki – to jedne z wielu działań realizowanych przez gminę Świdnica.

Schronisko jest obiektem całorocznym. Placówka w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

/Źródło UG Świdnica/

Poprzedni artykułAlchemicy pracują nad nowym, jubileuszowym spektaklem [FOTO]
Następny artykułMamy dziesiąte jubileuszowe zwycięstwo siatkarek Polonii! [FOTO]