Strona główna 0_Slider Świąteczna Świdnica z kolędami chóru Pryma Voce

Świąteczna Świdnica z kolędami chóru Pryma Voce [FOTO]

0

Jednym z ostatnich akcentów Świdnickiej Kolędy była muzyczna uczta przygotowana przez chór Pryma Voce. W auli III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy młodzież i dzieci zaśpiewali najpiękniejsze kolędy i świąteczne pieśni. W jakich świątecznych wydarzeniach mogli jeszcze wziąć udział świdniczanie?

Biesiada Wigilijna w III Liceum Ogólnokształcącym to już tradycja, która co roku przyciąga tłumy. Tuż przed świętami na tym kolędniczym wieczorze spotykają się uczniowie i ich rodzice, absolwenci, przyjaciele i świdniczanie. Gości przywitał dyrektor liceum Krzysztof Frączek, a muzyczną ucztę przygotowała młodzież z działającego od wielu w szkole chóru Pryma Voce. Tegoroczny koncert, w którym uczestniczyli także najmłodsi świdniczanie zatytułowano „Prześliczne anioły”. Publiczność miała okazję na nim wysłuchać najpiękniejszych kolęd i świątecznych pieśni.

Kolędowanie z chórem Pryma Voce to jeden z ostatnich akcentów Świdnickiej Kolędy, na której nie zabrakło w tym roku licznych konkursów z najpiękniejszymi świdnicki szopkami bożonarodzeniowymi, gwiazdami kolędniczymi czy świątecznymi kartkami. W programie cyklu świątecznych wydarzeń znalazły się także warsztaty m.in. malowania bombek, świąteczne parady i kolędnicze wieczory. Na świdnicką publiczność czekał świąteczny koncert Stanisławy Celińskiej czy premierowy spektakl grupy dorosłych projektu „Alchemii Teatralnej”, w tym roku 10. jubileuszowy o nazwie „Qui pro quo”. Tradycyjnie odbyły się także plenerowe jasełka oraz Wigilia wszystkich świdniczan ze świątecznymi i noworocznymi życzeniami od samorządowców. Wszystkim tym wydarzeniom wprowadzającym atmosferę świąt towarzyszył Jarmark Bożonarodzeniowymi, który potrwa na świdnickim Rynku jeszcze tylko dziś do godz. 19.00.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułBiegli wskazali przyczynę wybuchu w świebodzickiej kamienicy
Następny artykułCo grają w kinie? [ŚWIĄTECZNY REPERTUAR CINEMA3D]