Strona główna 0_Slider Świąteczna atmosfera zagościła w Zespole Szkół Specjalnych

Świąteczna atmosfera zagościła w Zespole Szkół Specjalnych [FOTO]

0

Mnóstwo starań i serca włożyli uczniowie i opiekunowie z Zespołu Szkół Specjalnych, by tegorocznej jasełka wypadły jak najpiękniej. Pieczołowicie przygotowane przedstawienie z ciekawymi postaciami z różnych zakątków świata, barwnymi kostiumami i radosnym kolędowaniem obejrzeli rodzice, wychowawcy, szkolni koledzy oraz samorządowcy. Nie zabrakło świątecznych życzeń, odwiedzin Mikołaja i prezentów.

Jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy to już tradycja. Uczniowie i nauczyciele zadbali, by bożonarodzeniowe przedstawienie nie tylko było przygotowane z ogromną starannością, ale także zawierało nowe elementy. Biblijną historię narodzin Jezusa, z międzynarodowym tłem i kolędnikami przybywających z różnych zakątków świata, obejrzeli rodzice, wychowawcy, szkolni koledzy oraz samorządowcy.

Na spotkaniu nie zabrakło życzeń, które złożyli – biskup pomocniczy diecezji świdnickiej Adam Bałabuch, dyrektor ZSS w Świdnicy Beata Soroka oraz starosta świdnicki Piotr Fedorowicz. Upominki otrzymali młodzi aktorzy, za wielkie zaangażowanie i serce, jakie włożyli, by widowisko wypadło jak najlepiej. Na wszystkie dzieci i młodzież czekała także niespodzianka. Była to wizyta świętego Mikołaja w towarzystwie Śnieżynek, który rozdawał prezenty.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułRockowe koncerty ze zbiórką dla bezdomnych zwierzaków
Następny artykułZabił i spalił babcię. Winne narkotyki?