Strona główna 0_Slider Siwa Rosa z odblaskami i kucyki dla najmłodszych

Siwa Rosa z odblaskami i kucyki dla najmłodszych [FOTO]

3

Siwa Rosa jest doskonale znana nie tylko świdniczanom. Opanowana klacz cierpliwie znosi głaskanie i pozowanie do zdjęć. Nic dziwnego, że stała się gwiazdą wielu uroczystości i wydarzeń społecznych. Dzisiaj po raz kolejny uczestniczy w akcji  promującej bezpieczeństwo na drodze. Na Rynku w Świdnicy pojawiły się także dwa kucyki.

Spotkanie z Rosą i jej właścicielką strażniczką miejską Moniką Wiśniewską w ramach Świdnickiej Kolędy potrwa dzisiaj do 15.00. Funkcjonariuszka wraz z kolegami z jednostki rozdaje odblaski i tym samym zachęca do troski o bezpieczeństwo podczas poruszania się po zmroku. Przy okazji maluchy mają frajdę z głaskania urodziwej Rosy.

To nie jedyny koń, który pojawił się dzisiaj na świdnickim Rynku. Równie cierpliwe jak Rosa są dwa małe koniki. Do 15.00 maluchy mogą skorzystać z bezpłatnych przejażdżek na grzbiecie kucyków.

Jeszcze dzisiaj będzie można wziąć udział w kolejnych atrakcjach. O 16.30 w holu teatru rozpocznie się wernisaż konkursu na kartkę świąteczna, a pół godziny później do wysłuchania kolęd w sali teatralnej zaprasza Zespół Muzyki Dawnej „Totus Musicus i przyjaciele”.

W niedzielę 17 grudnia od 12.00 do 18.00 będzie można oglądać żywe zwierzęta  w szopce na świdnickim Rynku, o 13.00 urzędowanie rozpocznie św. Mikołaj wraz z krasnalami, a o 16.30 do obejrzenia plenerowych jasełek tuż przy szopce zaprasza Młodzieżowy Dom Kultury. Na 17.00 zaplanowano doroczną Wigilię Wszystkich Świdniczan.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułOłówek Pawła: świąteczne porządki według mężczyzny
Następny artykułZostań św. Mikołajem Hektorka i podaruj mu dom [Aktualizacja]