Strona główna 0_Slider Ruiny grały w wielu filmach, w styczniu idą pod młotek

Ruiny grały w wielu filmach, w styczniu idą pod młotek

0

9 stycznia 2018 r. wałbrzyski Sąd Rejonowy otworzy oferty złożone przez podmioty zainteresowane kupnem dawnych zakładów lniarskich Silena w Świebodzicach.  Na nabywców czeka 1,8 ha terenu, wraz z częścią zabudowań. Sprzedaż prowadzi syndyk, ale nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie działania władz miasta – informuje rzeczniczka świebodzickiego magistratu Agnieszka Bielawska-Pękala.

Wszystko dlatego, że gmina przejęła na siebie ciężar finansowy przeprowadzenia procesu upadłościowego dawnej spółki Eurolen. Finałem tego jest doprowadzenie do sprzedaży zakładu, który od lat straszy w centrum miasta.

– Teren po dawnej Silenie to bardzo atrakcyjna działka. Wierzę, że znajdą się chętni, by zainwestować w tę nieruchomość – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic. Silena to przemysłowa historia Świebodzic, która w ostatnich niespełna trzech dekadach zamieniła się w ruinę. Po dawnych zabudowaniach zakładu pozostały tylko resztki hal produkcyjnych, które przydawały się z powodzeniem filmowcom: świebodzicki zakład był planem filmowym m. in. dla takich filmów, jak „Miasto 44”, „Czas honoru – powstanie”, a ostatnio „Ślepnąc od świateł”, serialu kręconego dla stacji HBO.

Więcej o historii Sileny czytaj TU

Teren położony pomiędzy ulicą Strzegomską, Fabryczną, Młynarską, to ponad hektar gruntu. Cena za tak dużą działkę to ponad 1 mln zł.

/UM Świebodzice/

Poprzedni artykułUczennice V LO w Świdnicy w wielkim dolnośląskim finale
Następny artykułW kasie OSiR-u brak ponad 130 tysięcy złotych. Prezes złożył rezygnację