Strona główna Sport Siatkówka Uczennice V LO w Świdnicy w wielkim dolnośląskim finale

Uczennice V LO w Świdnicy w wielkim dolnośląskim finale

2

Uczennice SOS-u (Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego) V Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy po zdobyciu mistrzostwa powiatu świdnickiego, przeszły jak burza przez kolejny etap rozgrywek, jakim był turniej na poziomie strefy wałbrzyskiej. Teraz czas na finał Dolnego Śląska!

W półfinale dawnego województwa wałbrzyskiego, który odbył się 4 grudnia nasze siatkarki pokonały Liceum Ogólnokształcące nr IV oraz nr II z Wałbrzycha, natomiast 19 grudnia w finale strefy wałbrzyskiej ograły I Liceum Ogólnokształcące ze Świdnicy, a także po raz kolejny Liceum Ogólnokształcące nr IV z Wałbrzycha. – Należy zaznaczyć że nasze uczennice mimo wielu kontuzji, od początku rozgrywek nie straciły jeszcze ani jednego seta, zwyciężając wszystkie rywalki po 2:0. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny w finale została uznana rozgrywająca Dominika Rutowicz. Całej drużynie gratulujemy awansu do ścisłego finału dolnośląskiego, który odbędzie się w połowie lutego 2018 roku. Będzie to już nasz siódmy finał dolnośląski z rzędu! – podkreśla trener naszego zespołu Wojciech Ząbek.

Drużyna V LO wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych wystąpiła w składzie: górny rząd od lewej na zdjęciu: trener Wojciech Ząbek, Angelika Rutowicz, Dominika Rutowicz, Katarzyna Kołtunowicz, Malwina Bober, Alicja Januś, Marta Bocian, dolny rząd od lewej: Daria Liwuś, Martyna Zwolińska, Paulina Jewiarz – kapitan drużyny, Natalia Kondracka, Paulina Wazner, Aleksandra Frankowska. Na zdjęciu brakuje kontuzjowanych: Marty Mielnik, Martyny Kulik, Julii Stefańskiej, Julii Zwolińskiej, Gabrieli Mazur oraz Karoliny Dyzio.

Poprzedni artykułUrządzili imprezę w szopce na Rynku
Następny artykułRuiny grały w wielu filmach, w styczniu idą pod młotek