Strona główna 0_Slider Remont za 17 milionów złotych

Remont za 17 milionów złotych [FOTO]

2

W Jaworzynie Śląskiej trwa gruntowny remont stacji kolejowej wraz z torami, peronami i tunelami. W planach jest połączenie dwóch części miasta podziemnym przejściem. Prace mają kosztować 17 milionów złotych.

Podróżni, korzystający w Jaworzynie Śląskiej z połączeń regionalnych i dalekobieżnych, wygodniej wsiadają do pociągów dzięki przebudowanym, wyższym peronom z nową nawierzchnią. Odnowione są wiaty i oświetlenie. Po zakończeniu prac osoby z ograniczoną mobilnością i podróżni z cięższym bagażem będą mogli skorzystać z nowych wind przy peronach nr 1 i nr 3. Kończy się odnowa przejścia tunelowego. Zmiana obejmuje płytki, nowe oświetlenie oraz czytelne oznakowanie. Zdecydowanie poprawi się estetyka obiektu – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

Oprócz peronów modernizacja objęła tory. Na sprawny przejazd cięższych pociągów towarowych pozwalają nowe konstrukcje nad przejściem tunelowym. Przejście w Jaworzynie Śląskiej zostanie przedłużone i wygodnie połączy dwie części miejscowości. Piesi bezpiecznie przejdą pod stacją lub dostaną się do pociągów. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja. Prace, wraz z przebudową środkowego peronu nr 2, przewidziane są w latach 2018/2019.

/Źródło PKP PLK/
Zdjęcia Artur Ciachowski

Poprzedni artykułOłówek Pawła: życzenia sylwestrowe
Następny artykułPolicja apeluje: bądź widoczny, nie daj się zabić!