Strona główna Temat dnia Raj w zasięgu myszki i portfela

Raj w zasięgu myszki i portfela

0

Dominikana to tropikalny, karaibski raj na ziemi, który każdy powinien choć raz w życiu zobaczyć. Nie jest to już luksus dostępny tylko dla zamożnych: tygodniowy pobyt na Dominikanie z przelotem w obie strony i zakwaterowaniem w luksusowym hotelu kosztuje obecnie ok. 4-6 tys. zł od osoby. Do tego trzeba oczywiście doliczyć kieszonkowe, a miłośnicy zwiedzania i atrakcji innych niż smażenie się na plaży oraz morskie kąpiele, powinni jeszcze uwzględnić w wakacyjnym budżecie kilkaset dolarów na wycieczki, które zaiste, warto odbyć.

Ciepło, słonecznie, przyjaźnie
Wspaniale wypoczną na pewno miłośnicy słońca i ciepła: temperatury na Dominikanie oscylują wokół 30°C, choć miejscowy klimat sprawia, że dają się nieco bardziej we znaki niżby to sugerowała podziałka na termometrze. Gorący klimat łatwiej znieść dzięki ożywczym wiatrom znad morza.
Na Dominikanie mówi się po hiszpańsku, ale ten żyjący z turystyki kraj zamieszkują w większości ludzie radzący sobie z angielskim, czasami też niemieckim – zawsze gościnni, przyjaźni i uczynni. Są to Kreole, czyli potomkowie dawnych kolonizatorów zmieszani z potomkami czarnoskórych niewolników. Dominuje katolicyzm, choć dociekliwi poszukiwacze znajdą też wyznawców voodoo, którymi są z reguły nieliczni mieszkający w tym kraju Haitańczycy – uchodźcy z sąsiedniego państwa, znanego z niewyobrażalnej biedy. Liczba ludności wynosi łącznie ok. 10 milionów.

Tam, gdzie świat jest naprawdę bajeczny
Naprawdę warta odwiedzin jest Dominikana. Wakacje w tym kraju pozostawią niezatarte wrażenia, tu właśnie można najlepiej utwierdzić się w przekonaniu, że nasz świat jest mimo wszystko piękny, a niektóre jego zakątki wręcz bajeczne. Oczywiście zwłaszcza wtedy, gdy jest się turystą mieszkającym w komfortowym hotelu i wożonym klimatyzowanym autobusem.
Konieczny jest paszport, ale już nie wiza: zastępuje ją karta turystyczna za 10 dolarów, którą kupuje się na lotnisku po przylocie. Nie ma więc problemu z załatwianiem formalności, wysyłaniem wniosków do ambasady etc.
Lepiej nie siedzieć w hotelu i na plaży, lecz zobaczyć, jak niezwykła jest Dominikana. Wycieczki fakultatywne organizowane przez polską firmę, gwarantującą nie tylko komfortowe przejazdy i liczne atrakcje, ale także polskiego przewodnika, pozwalają poznać bliżej ten niesamowity region. Można tu delektować się wrażeniami odbieranymi przez wszystkie zmysły, w tym także smak, bo miejscowe potrawy niejednego już zachwyciły. Tydzień lub dwa w tych tropikach pozwolą skutecznie zapomnieć o zmartwieniach i troskach, naładować akumulatory i wrócić do kraju w pełni sił.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułUczniowie Mechanika w partnerskiej szkole
Następny artykułJaka ulica zamiast Leona Kruczkowskiego? Jest decyzja