Strona główna Wydarzenia Radny gminy Świdnica Łukasz Świeczko tradycyjnie przybył ze Świętym Mikołajem

Radny gminy Świdnica Łukasz Świeczko tradycyjnie przybył ze Świętym Mikołajem

0

Tak, to już z pewnością tradycja. Mieszkańców Grodziszcza, Krzyżowej czy Wieruszowa w gminie Świdnica nie dziwi fakt, że ich radny Łukasz Świeczko każdego roku przybywa w towarzystwie Świętego Mikołaja do miejscowej szkoły i przedszkola.

Jak co roku na tę okazję jest przygotowywanych blisko 200 paczek dla dzieci, nauczycieli i pracowników tych placówek. – To duże przedsięwzięcie organizacyjne, ponieważ wszystkie paczki muszą zostać wcześniej przygotowane, co oznacza konieczność zrobienia zakupów, zapakowania ich, przewiezienia itp. A jak wiemy, Mikołaj jest w tym okresie bardzo zapracowany i pomoc z pewnością mu się przydaje – mówi półżartem Łukasz Świeczko.

Ale to również duże przedsięwzięcie finansowe, bo prezenty nie są finansowane ze środków publicznych, ale ze środków pochodzących z diety radnego Łukasza Świeczko. To pewnego rodzaju ewenement.

Być może to ewenement, ale dla mnie przede wszystkim jest to inny model i standard współpracy samorządowca z lokalną społecznością – mówi radny Świeczko i dodaje, że najważniejsze w tym wszystkim jest to, że m. in. dzięki tego typu działaniom można ciągle uczestniczyć w życiu mieszkańców, a przy okazji sprawić im wiele radości.

I te efekty z pewnością zostały osiągnięte, bo trudno tego nie zauważyć, patrząc na rozpromienione twarze dzieci ze szkoły w Grodziszczu i z przedszkola w Krzyżowej.

/artykuł nadesłany/

Poprzedni artykułOdprysk seksafery w Świdnicy [VIDEO]
Następny artykułAkademia Przyszłości: Paweł Fajdek znalazł swojego podopiecznego!