Strona główna 0_Slider Przetarg na rezonans magnetyczny rozstrzygnięty

Przetarg na rezonans magnetyczny rozstrzygnięty

1

Znana jest już firma, która dostarczy do świdnickiego szpitala rezonans magnetyczny. Na nowoczesne urządzenie diagnostyczne od kilku miesięcy czeka specjalnie dobudowany do placówki obiekt.

W drodze przetargu została wybrana oferta GE Medical System Polska. Za 5 milionów 857 tysięcy złotych firma dostarczy rezonans, zapewni 3-letnią gwarancję oraz 5-letni serwis pogwarancyjny. – Była to najkorzystniejsza oferta. Sprzęt tej firmy, tomograf i angiograf, działa już w naszym szpitalu – mówi dyrektor Grzegorz Kloc. Rezonans magnetyczny ma zostać zamontowany do 31 marca 2018 roku. Początkowo będzie wykorzystywany do procedur wewnątrzszpitalnych, ale placówka będzie się starała pozyskać kontrakt z NFZ na badania dla pacjentów spoza szpitala. Prawdopodobny termin ogłoszenia konkursu to kwiecień przyszłego roku.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy otrzymał ponad 4,2 mln zł dofinansowania na zakup aparatu rezonansu magnetycznego w ramach realizacji projektu „Rezonans magnetyczny w SPZOZ w Świdnicy – szybka diagnostyka w profilaktyce i terapii onkologicznej”. Koszt całkowity projektu wyniesie 5.019.375,00 zł, z czego prawie 85 %, tj. 4.265.946,00 zł stanowić będzie dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Dodatkowe koszty szpital pokryje z własnych środków.

Rezonans magnetyczny ma szerokie zastosowanie. Jak informuje poradnikzdrowie.pl. za pomocą rezonansu uzyskuje się bardzo dobre obrazy układu mięśniowego i szkieletowego, zwłaszcza kręgosłupa i otaczających go przestrzeni. Sprawdza się też w diagnostyce nowotworów i procesów zapalnych. MRI bardzo dobrze uwidocznia naczynia krwionośne, jamy serca i mięsień sercowy. Umożliwia wykrycie elementów niewidocznych w badaniu RTG, np. szpiku kostnego.

/opr. asz/

 

Poprzedni artykułSeniorka oddała oszustowi olbrzymią sumę
Następny artykułPotrącenie w Świdnicy, zderzenie na krajowej piątce [FOTO/AKTUALIZACJA]