Strona główna 0_Slider Przejazdy kolejowe do remontu

Przejazdy kolejowe do remontu

5

Sześć przejazdów kolejowych na terenie powiatu świdnickiego w ciągu dwóch lat przejdzie gruntowne remonty. Jedno z zadań zostanie wykonane na terenie Świdnicy. PKP PLK w całym kraju na podobne modernizacje wyda 400 milionów złotych.

Umowa na realizację projektu przejazdowego pn. „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami” została podpisana w październiku br. Obecnie trwają prace projektowe. Realizacja zadania zaplanowana jest do końca 2019 r. – informuje Bohdan Ząbek z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – W ramach  projektu na terenie woj. dolnośląskiego  przewidziano do modernizacji 20 przejazdów kolejowo-drogowych. W powiecie świdnickim, zostanie zmodernizowanych 6 przejazdów; są to przejazdy położone na odcinku linii kolejowej Świdnica – Rogoźnica. Jeden z przejazdów przewidzianych do modernizacji to przejazd w samej Świdnicy, przy stacji Świdnica Miasto, na ul. Wałbrzyskiej. Prace na tym przejeździe zostaną przeprowadzone w przyszłym roku, w czasie planowanego remontu drogi, na której położony jest przejazd.

Mowa o przebudowie fragmentu drogi 379 na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej i al. Niepodległości. Jeden z ostatnich, najbardziej zniszczonych fragmentów ulicy Wałbrzyskiej miał być przy udziale środków miejskich wyremontowany w tym roku, jednak zadanie zostało przesunięte na 2018 rok. Rada Miejska w styczniu 2017 podjęła decyzję o przekazaniu połowy potrzebnych środków.

W ramach programu kolejowego przejazdy zostaną wyposażone w nowe urządzenia zabezpieczające, podnoszące poziom bezpieczeństwa ich użytkowników przy przekraczaniu linii kolejowych. Zostaną wykonane również roboty torowo – drogowe związane z wymianą nawierzchni torowej oraz wymianą nawierzchni drogowej.

Projekt „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami” zawarty jest w Krajowym Programie Kolejowym. Finansowanie przewidziano z POIiŚ, a jego wartość to blisko 400 mln zł.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułWygrane Chemika i Dobrovolley
Następny artykułMasowe zatrucie pokarmowe w Areszcie Śledczym w Świdnicy