Strona główna 0_Slider Odpowiedź na zarzuty Saltex Europa

Odpowiedź na zarzuty Saltex Europa [Oświadczenie]

9

Po publikacji długiej listy zarzutów Saltex Europa wobec zleceniodawcy, klimatu inwestycji oraz konkurentów do Redakcji Swidnica24.pl wpłynęło oświadczenie firmy, przywołanej przez byłego wykonawcę budowy stadionu w Świdnicy.

Na portalu Swidnica24.pl został wczoraj, 4 grudnia, opublikowany pełny tekst wyjaśnień, sporządzonych przez prezesa Zarządu Saltex Europa. Firma miała w Świdnicy wykonać I etap przebudowy miejskiego stadionu w Świdnicy, ale zadania nie realizowała. Dlaczego, o tym pisaliśmy TU: „Najpierw miasto, a wkrótce potem wykonawca zrywa umowę na budowę stadionu”

Część wyjaśnień Grzegorza Zycha poświęcona jest firmom, które rzekomo miały utrudniać Saltexowi wykonanie budowy. Prezes napisał m.in.: „Na etapie realizacji inwestycji pojawiło się także CBA. Wizyta ta została zainspirowana doniesieniem. Lokalnym. Z niecierpliwością oczekujemy wyników tej kontroli.” oraz „Kolejna ze Świdnickich firm, a właściwie z obrzeży Świdnicy wykazała się wyjątkową przedsiębiorczością przy budowie obiektu w Złotoryi. Firma nie wykonała znacznej wymiany gruntu do którego się zobowiązała w ofercie przetargowej. Zakres prac zamiennych nie skompensował zamawiającemu tych oszczędności, a więc działanie to odbyło się nie tylko ze szkodą dla podatnika (ponieważ oszczędności z tytułu niewykonanych prac powinny trafić na konto zamawiającego), ale i konkurencji która naiwnie wymianę gruntu liczyła.”

Oświadczenie firmy Bud-Ziem Sp. z o.o. w sprawie zacytowanych fragmentów z pisma Saltex Europa:

„Po dzisiejszej publikacji, która ukazała się na Świdnica 24, pragnę ustosunkować się jedynie do kwestii Złotoryi, ponieważ jest to jedyny obiekt, który dotyczy naszej firmy Bud-Ziem Sp.Z O O .

Na początku pragnę również oświadczyć, że w mojej karierze zawodowej zdarzyło mi się już kończyć realizację po firmie Saltex,i nie dziwi mnie fakt zerwania umowy z tą firmą, która zostawia po sobie pokrzywdzonych podwykonawców i chaos na budowie. Prace ziemne stadionu lekkoatletycznego w Złotoryi rozpoczęliśmy na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku, pod nadzorem geologa zgodnie z zapisami projektowymi. Z uwagi na niejednorodny i podmokły grunt, w części stadionu została wykonana wymiana gruntu, a w innych jego częściach wykonano dodatkowo drenaż i wzmocniono grunt geowłókniną lub stabilizacją cementową. Ponadto, dla wiedzy Pana Grzegorza Zycha, informuję, że koszty zostały zbilansowane, a Urząd Złotoryja z oszczędności zlecił kompleksową wymianę dachu remontowanego budynku na stadionie. Przyjmuję krytykę z wielkim spokojem, ponieważ firma Saltex jest mi dobrze znaną z rynku sportowego i w przeciwieństwie do konkurenta, nasza firma koncentruje się na terminowym i jakościowym zakończeniu budowy, czego dowodem jest już około stu obiektów sportowych w Polsce i za granicą. Pragnę również zaznaczyć, że jako jedyni na Dolnym Śląsku wybudowaliśmy dwa obiekty, które zostały poddane kontrolom PZLA i otrzymały certyfikat kategorii VB. Ponadto przy budowie Stadionu Lekkoatletycznego w Złotoryi udało nam się pozyskać nawierzchnię firmy Beynon z USA i wykonać ją na obiekcie we współpracy z przedstawicielami firmy Beynon. Nie sposób pominąć, że jest to światowy lider w nawierzchniach poliuretanowych, na których uzyskano kilka rekordów świata, a obiekt w Złotoryi jest jedynym w tej części Europy z tego typu nawierzchnią.

Kończąc, chcę stanowczo zaprotestować w kwestii lokalnego doniesienia do CBA. Uważam tego typu sformułowanie za bezczelne i bezpodstawne wskazujące jakim człowiekiem jest Prezes firmy Saltex, który zamiast skoncentrować się na terminowym wykonaniu budowy stara się odwrócić uwagę i obwinić wszystkich za jego porażkę. Zachęcam czytelników do powściągliwości przy ocenianiu wymienionych przez firmę Saltex sytuacji, ponieważ są to wyssane z palca insynuacje, które nie mają żadnego związku z rzeczywistością. Gdyby Prezes Saltexu przykładał się z takim samym zaangażowaniem do realizacji kontraktów jak do pisania wydumanych donosów możliwe, że skończyłby rozpoczętą budowę już we wrześniu zgodnie z umową.

Z wyrazami szacunku
Piotr Ochocki
Prezes Zarządu
Bud-Ziem Sp. Z O O ”

Poprzedni artykułBiskupi do wiernych w sprawie smogu
Następny artykułPociąg jedzie, a zapory otwarte [VIDEO]