Strona główna 0_Slider Mieszkanka Świebodzic walczy o zdrowie

Mieszkanka Świebodzic walczy o zdrowie

3

U Alicji Mleczek zdiagnozowano ostrą białaczką szpikową M4. Kobieta przeszła dwa przeszczepy szpiku kostnego. Pierwszy nie przyjął się, a po drugim nastąpiły poważne powikłania. Świebodziczanka zaczęła tracić wzrok i słuch, a na skórze rąk, nóg i brzucha pojawiły się stwardnienia, które ograniczają każdy jej ruch. Pani Alicja nie poddaje się i zwraca się o pomoc w dalszym leczeniu.

Ostra białaczka szpikowa M4 została rozpoznana u Alicji Mleczek ze Świebodzic 16 lipca 2015 roku. – Lekarze postanowili zastosować chemioterapię indukującą remisję. W trakcie leczenia zakwalifikowałam się do przeszczepu szpiku. Został on wykonany w styczniu ubiegłego roku, ale niestety się nie przyjął. Po wyjściu z kliniki, co tydzień jeździłam do szpitala na przetoczenie krwi, ponieważ płytki i krew spadały mi bardzo szybko. W tym czasie lekarze szukali kolejnego dawcy – opisuje zmagania z nowotworem Alicja Mleczek.

Druga próba przeszczepu została podjęta w lipcu 2016 roku. – Gdy wróciłam do domu przez pewien czas było wszystko w porządku, jednak nie długo. Zaczęły pojawiać się problemy z oczami oraz ze słuchem. Oczu nie mogę wyleczyć do tej pory. W przypadku słuchu, niestety na co dzień muszę korzystać z aparatu słuchowego. Z dnia na dzień traciłam siły i stawałam się coraz słabsza. Dodatkowo pojawiły się liczne stwardnienia na skórze – relacjonuje zmagania z chorobą.

Po licznych lekarskich konsultacjach ustalono, że u kobiety pojawiły się poważne i rzadkie powikłania po przeszczepie. – Choruje na nie 1 osoba na 1000000. Na skórze rąk, nóg czy brzucha pojawiają się stwardnienia, które ograniczają ruch. Ciężko mi nawet wchodzić po schodach. Bardzo szybko się przez to męczę – stwierdza pani Alicja. Kobieta zaczęła przyjmować kolejne leki. – Przez sterydy stosowane na twardzinę, pojawiła się u mnie cukrzyca posterydowa, na którą otrzymałam insulinę – opowiada. Mimo wszystko, Alicja Mleczek nie poddaje się. – By poprawić stan mojego zdrowia, co dwa tygodnie jeżdżę na fotoforezę – dodaje.

Mieszkanka Świebodzic zwraca się z prośbą o wsparcie w leczeniu. Darowiznę można wpłacać na konto Fundacji „ Pomóż Walczyć o Życie” – ING Bank Śląski S.A. 25 1050 1575 1000 0090 9712 1306 z opisem ALICJA MLECZEK

By przekazać 1% na leczenie świebodziczanki należy w rozliczeniu PIT wpisać Numer KRS Fundacji: 0000428288 oraz cel szczegółowy: ALICJA MLECZEK.

/oprac. AN/

Poprzedni artykułPojadą na kadrę Dolnego Śląska
Następny artykułBadacze kosmosu ze Świdnicy [FOTO]