Strona główna 0_Slider Mali świdniczanie kolędowali

Mali świdniczanie kolędowali [DUŻO ZDJĘĆ]

0

Scenę opanowały aniołki, śnieżynki, pastuszkowie i mikołajki. Pięknie ubrane i wspaniale przygotowane dzieci zaśpiewały polskie kolędy i pastorałki. W tegorocznym konkursie organizowanym po raz 9. przez Szkołę Podstawową nr 315 w Świdnicy wystąpiło piętnaście zespołów ze świdnickich przedszkoli i szkół podstawowych.

We wtorkowe popołudnie, 19 grudnia w całym Teatrze Miejskim zapanowała gwarna, świąteczna atmosfera. Gości witał rozdający najmłodszym słodkości święty Mikołaj. W holu prowadzone były warsztaty tworzenia bombek, choinek i innych dekoracji. Piękne ozdoby wykonane przez dzieci, rodziców i nauczycieli można była znaleźć także na świątecznym kiermaszu. Tradycyjnie nie zabrakło kawiarenki – tym razem „Pod Reniferem”, w której można było skosztować domowych ciast.

Najważniejszym punktem programu był IX Konkurs Kolęd i Pastorałek z występami przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Mali artyści stawiający swoje pierwsze kroki na scenie, wspaniale się na niej odnaleźli. W świetle reflektorów i przy pełnej sali publiczności maluchy wykonały polskie znane i mniej znane, nierzadko też bardzo oryginalne jak „Kundel rudy”, kolędy i pastorałki. Małym kolędnikom pięknie prezentujących się w strojach aniołków, śnieżynek, pastuszków czy mikołajków kibicowali rodzice, dziadkowie i rówieśnicy.

Występy, przygotowane przez pedagogów, oceniało jury w składzie – dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury Anna Rudnicka, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy Beata Bartko-Kozieł, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy Zbigniew Curyl, Joanna Chojnowska, choreograf Młodzieżowego Domu Kultury, Anna Berkowska, członek Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej nr 315 i Tadeusz Niedzielski, dyrektor Wydziału Edukacji UM w Świdnicy.

Po burzliwych obradach spośród 15 wyjątkowych występów komisja zadecydowała wyróżnić trzy zespoły. Pierwsze miejsce otrzymały za piosenkę „Zagraj dziecku kołysankę” trzy aniołki z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 „Słoneczko” w Świdnicy. Na drugim miejscu były dzieci z Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy, które wykonały utwór „Kolędnicy wędrownicy”. Trzecie miejsce zdobyły „Tygryski” z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Świdnicy za pastorałkę „Nad miastem Betlejem”. Laureaci i każde z występujących dzieci otrzymali nagrody.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZasłabł operator piaskarki
Następny artykułŚwiąteczno-noworoczny rozkład jazdy w Świdnicy