Strona główna 0_Slider Finezja i Figaro czekają na wymarzony dom

Finezja i Figaro czekają na wymarzony dom [Aktualizacja]

0

Aktualizacja 8.01.2018: Oba kotki zostały adoptowane przed Nowym Rokiem.

Wystraszona Finezja o trzykolorowym umaszczeniu, a także łaciaty Figaro o miłym usposobieniu wciąż czekają na kochających właścicieli. Urocze kociaki źle znoszą pobyt w schronisku i pilnie potrzebują adopcji.

Oba kociaki przebywają w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy od listopada. Finezja to bardzo ładny, trzykolorowy kot, który mimo bardzo przyjaznego usposobienia nie potrafi odnaleźć się w schroniskowej codzienności. – Kotka całymi dniami siedzi skulona w jednej z budek, a na każdą próbę kontaktu reaguje zniechęconym spojrzeniem. Mimo tego wiemy jak miłą potrafi być istotą. Niestety, dezorientacja i strach nie pozwala jej na śmielsze otworzenie się na człowieka. Dlatego też Finezja bardzo pilnie poszukuje nowego domu, w którym będzie mogła poczuć się swobodnie i bezpiecznie – informują pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Koteczka jest wysterylizowana oraz zaczipowana. Nie syczy na inne koty. Potrzebuje odrobiny czasu na adaptację.

Figaro to około 2-letni kocurek o bardzo miłym usposobieniu. – Choć pierwsze chwile są dosyć nerwowe – kotek chowa się przed obcymi, to po chwili wychodzi i nadstawia się do głaskania. Jest naprawdę urodziwym kotem – ma śnieżnobiałe futerko z burym płaszczem i cudowne, żółto-zielone oczy – opisują podopiecznego pracownicy instytucji. Uroczy zwierzak korzysta z kuwety, akceptuje inne koty.

/oprac./
/źródło – Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy/

Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Porcjowanie radości
Następny artykułHospicjum. Dlaczego warto pomóc?