Strona główna Temat dnia Hospicjum. Dlaczego warto pomóc?

Hospicjum. Dlaczego warto pomóc?

0

Teoretycznie wszyscy wiedzą, czym jest hospicjum, ale tak naprawdę nie bardzo potrafimy podać, jakimi konkretnie działaniami wspiera rodziny i podopiecznych. Często kojarzymy tę instytucję z „umieralnią”, a przecież tu chodzi o godne przeżywanie choroby, która dotyka nie tylko chorego, ale również jego bliskich.

Pani Zofia, podopieczna świdnickiego Hospicjum (zdjęcie archiwalne)

Rozpoczynamy cykl, który – mamy nadzieję – przybliży Państwu działalność naszej instytucji i wskaże możliwości wsparcia. Liczymy na Państwa, bo przecież jesteśmy po to, by służyć wszystkim ludziom, którzy tego potrzebują, a nikt z nas nie wie, czy i on przypadkiem nie znajdzie się w tym gronie.

Pani Maria – mieszkanka powiatu świdnickiego od roku choruje na nowotwór złośliwy płuc. Rodzina pani Marii szukając pomocy w opiece nad słabnącą chorą zwróciła się do nas. Nasze stowarzyszenie udostępniło koncentrator tlenu, który dotlenia  osłabiony organizm oraz specjalistyczne łóżko wraz z materacem przeciwodleżynowym. Sprzęt nie obciąża domowego budżetu. Chora otrzymała również stałą opiekę pielęgniarki, lekarza – specjalisty medycyny paliatywnej i pomoc psychologa klinicznego. Do dyspozycji pani Marii pozostaje wolontariuszka, która  odwiedza podopieczną. Mimo swojej choroby pani Maria jest w swoim domu z rodziną.

Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego życzymy wiele szczęścia, wiary w człowieka, a w Nowym Roku radości i optymizmu na każdy dzień.
Błogosławionych Świąt!

Prosimy o wsparcie działań naszej instytucji poprzez oddanie nam 1 % podatku. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo na stronie www.hospicjum.swidnica.pl

/Towarzystwo Opieki nad Chorymi „Hospicjum” w Świdnicy/

Poprzedni artykułFinezja i Figaro czekają na wymarzony dom [Aktualizacja]
Następny artykułŚwiąteczna Świdnica w obiektywie cz. II [FOTO]