Strona główna 0_Slider 800 świątecznych kartek i kolędowanie z przyjaciółmi

800 świątecznych kartek i kolędowanie z przyjaciółmi [FOTO]

0

Konkurs Młodzieżowego Domu Kultury na projekt świątecznej kartki od lat bije rekordy. W tym roku nadeszło ponad 800 prac z blisko 50 miejscowości w Polsce. Sto z nich znalazło się na wystawie, otwartej w sobotnie popołudnie, 16 grudnia w holu świdnickiego teatru. Po wernisażu ze sceny popłynęły kolędy w wykonaniu MDK-owskiego zespołu „Totus Musicus” i zaprzyjaźnionych grup.

Po ocenie 818 prac, które wpłynęły na konkurs z 48 placówek oświatowych, komisja w składzie Dorota Hurlak, Olena Surina i Joanna Waksmundzka  przyznała 22 nagrody, 34 wyróżnienia i 49 kwalifikacji do wystawy. Na wystawie można oglądać 105 prac wykonanych przez autorów z różnych miejscowości z całej Polski.

 LISTA NAGRODZONYCH

Po wernisażu na koncert „Anielskie granie i śpiewanie” zaprosiła działająca w Młodzieżowym Domu Kultury grupa Totus Musicus, specjalizująca się w wykonaniach muzyki dawnej. Zespół zaprosił przyjaciół z Dobroszyc, Jeleniej Góry i czeskiego Trutnova.  Ze sceny popłynęły kolędy i pastorałki, których historia sięga nawet XVI wieku. Nie zabrakło kolęd wykonywanych do dzisiaj, m.in. „Przybieżeli do Betlejem”, która śpiewana jest w Polsce od 400 lat. Nie zabrakło też akcentów współczesnych – pastorałki krakowskiego barda Andrzeja Sikorowskiego i „Lulejże mi lulej” – pastorałki z filmu Miś.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

 

Poprzedni artykułAmfetamina w lodówce
Następny artykułMikołaj i szopka na świdnickim Rynku [FOTO]