Strona główna 0_Slider Wycięli nielegalnie 21 drzew na Strzelnicy

Wycięli nielegalnie 21 drzew na Strzelnicy [FOTO]

11

Gdyby nie reakcja jednej ze spacerowiczek, straty mogły być znacznie większe. Uzbrojeni w profesjonalny sprzęt mężczyźni w miniony piątek wycięli nielegalnie 21 zdrowych dębów i buków ze świdnickiej Strzelnicy.

10 listopada godz. 9:12 strażnicy zostali poinformowani przez zaniepokojonego człowieka, że w Parku Strzelnica może dochodzić do nielegalnego wycinania drzew. Natychmiast skierowani w to miejsce funkcjonariusze nie zastali już sprawców wycinki dębów i buków. Na miejscu ustalili numer rejestracyjny pojazdu, którym przemieszczali się sprawcy tego czynu – opisują strażnicy miejscy. – Podczas wykonywania czynności wyjaśniających strażnicy ustalili, że panów spłoszyła n/n kobieta, która zadała im pytanie, co oni tu robią i na czyje zlecenie wykonują tę pracę. Mężczyźni nie odpowiadając, zapakowali piły spalinowe do samochodu i opuścili park. Mundurowi weszli w posiadanie filmu, na którym została zarejestrowana wycinka drzew. O całym zdarzeniu zostali poinformowani pracownicy Urzędu Miejskiego w Świdnicy, którzy po wycenieniu szkody złożą zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w Komedzie Powiatowej Policji. Strażnicy spatrolowali najbliższą okolicę ujawniając 21 świeżych śladów wycinki dębów i buków o obwodach od 90 do 180 centymetrów.

/Źródło i zdjęcia Straż Miejska w Świdnicy, opr. red./

 • Domino

  Pani niepotrzebnie ryzykowała nagrywając i dyskutując ze złodziejami

  • Swidniczanin

   Ta pani dobrze zrobiła – zareagowała, powiadomiła kogo trzeba, nawet dała pewne rzeczy na tacy. Jest to postawa godna obywatela. Dzisiaj wolimy jednak odwrócić głowę i udawać, że nie widzimy niż zareagować. A potem jest płacz, że wandale coś niszczą, że ktoś coś kradnie itp.

   • Domino

    Nawet policja nie popiera takiej brawury. Byłam, widziałam. To jest odludne miejsce. Tylko ptaki mają tam swój kibel. Mogli jej zrobić krzywdę. Powinna dzwonić na policję i oddalić się,a nie dyskutować.

    • Swidniczanin

     Czy popiera czy też nie – dzięki temu mają ich na tacy. Teraz tylko namierzyć samochód a zajmuje to kilka minut i mają potencjalnego sprawcę (chyba, że ktoś komuś to auto pożyczył). Tak samo było z psychicznym z Saperów, którego obezwładniły obywatelki. Też ryzykowały ale dały sobie radę. I to się chwali.

 • Obiektywny

  O kolejny przykład bogatego i nowoczesnego miasta hehehe

  • abc

   O kolejny przykład przygłupa, który musi wszędzie wtrącić swoje trzy grosze. Nawet nie na temat. Obrzuć kogoś g*wnem. Większość odpadnie, ale coś się na pewno przylepi.

   Jeśli nie podoba Ci się nasze miasto to nie wchodź na ten portal.

   • Obiektywny

    Kogogo obrzucam g*wnem ?
    Prawdę piszę kreuje się miasto na bogate i nowoczesne. Ci wszyscy tutejsi milonerzy są bez grosza kradną drzewo z parków aby przetrwać, biedni żule atakują mieszkańców aby przetrwać. Więc gdzie tutaj coś złego napisałem ?
    Wiem że prawda boli i jest niewygodna ale takie życie.

    • Domino

     Każde miasto chce być NAJ, a i tak wszędzie przekrój społeczeństwa jest podobny: od bogaczy do żebraków.

    • abc

     A jakich to milionerów bez grosza znasz ze Świdnicy???
     Sądząc po toku myślenia bliżej Ci do towarzystwa biednych żuli. Skoro tak widzisz Świdnicę, to znaczy że wyłącznie w takim środowisku się poruszasz.
     Co do prawdy to posłużę się tutaj cytatem z Józefa Tischnera:
     Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda.

     Wszyscy już zgadli, która do Ciebie pasuje…

 • Wiktor Lis

  Złodzieje powinni dostać mocno po tyłku i kieszeniach. No ale inną sprawą jest to, że władze miasta Świdnicy od wielu lat olewają temat strzelnicy. Już o tym wielokrotnie pisałem na forum, że strzelnica jest wysypiskiem śmieci przede wszystkim dla działkowiczów- o czym świadczy wiele skupisk śmieci pogrillowych w krzakach. Ponadto jest wiele miejsc, w których leży gruz z remontów. Teren jest zasyfiony i miasto nigdy nie miało jakichkolwiek planów z nim związanych. Za to czytam, że gdzieś na zadupiu jakoaś fotopułapka kogoś sfotografowała- no i bardzo dobrze. Jednak niech się władze zainteresują również terenem w granicach miasta.

 • Waldi

  Jak nie legalnie, jak nie legalnie? Szyszko dał przyzwolenie wiec tną. W Polsce ostatnimi czasy wszystko jest legalnie. Nawet oddanie prawa jazdy naćpanemu taksówkarzowi, jest legalnie