Strona główna Kultura Świdniczanie śpiewali dla Niepodległej

Świdniczanie śpiewali dla Niepodległej [FOTO]

0

Młodzi muzycy z Wrocławia wraz ze świdnicką publicznością odśpiewali nowe aranżacje znanych piosenek patriotycznych i żołnierskich. W niedzielę z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy miała miejsce trzecia edycja koncertu „Rzeczpospolita Śpiewająca”.

„O, mój Rozmarynie”, „Przybyli Ułani”, „Deszcz jesienny” – te i wiele innych piosenek patriotycznych i żołnierskich rozbrzmiało w auli I Liceum Ogólnokształcącego. Grupa profesjonalnych muzyków z Wrocławia przyjechała do Świdnicy po raz trzeci na zaproszenie radnego miasta Świdnica i współorganizatora koncertu – Jana Jaśkowiaka. Studenci i absolwenci wrocławskich uczelni oraz dzieci z dolnośląskich szkół podstawowych przygotowali nowe, profesjonalne aranżacje piosenek, które wraz ze świdnicką publicznością odśpiewali w niedzielne popołudnie. Między innymi była to piosenka „Białe Róże”:

Prócz koncertu, Fundacja Młoda Rzeczpospolita wydała też okolicznościową płytę i poprowadziła zajęcia muzyczne w kilkunastu szkołach z województwa dolnośląskiego. – W ramach lekcji uczyliśmy blisko 200 dzieci jednej z piosenek, wyjaśniliśmy jej tekst i opowiedzieliśmy o tym, w jakich okolicznościach powstała – mówi Dariusz Mącarz z Fundacji Młoda Rzeczpospolita.

/Tekst, FOTO/VIDEO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułWycięli nielegalnie 21 drzew na Strzelnicy [FOTO]
Następny artykułPonad 150 szachistów walczyło o szablę Piłsudskiego