Strona główna 0_Slider Wesprzyj bezdomne kociaki i przekaż fanty na bazarek

Wesprzyj bezdomne kociaki i przekaż fanty na bazarek

0

Mogą to być zabawki, biżuteria, książki, a nawet usługi. Przedmioty nie muszą być nowe, ale przede wszystkim w dobrym stanie. Wszystkie trafią na kolejny bazarek, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie i karmę dla kociaków. Fanty przekazywać można do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, na ul. Pogodnej 3 w Świdnicy.

To będzie już piąta edycja bazarku dla bezdomnych zwierzaków. Inicjatywa została zapoczątkowana przez wolontariuszy świdnickiego schroniska, którzy postanowili przekazać swoje przedmioty i wystawić je do licytacji, by wspomóc bezdomne psy i koty. Akcja zyskała rozgłos i została wsparta przez mieszkańców. Pierwsza edycja bazarku odbyła się na wiosnę tego roku i miała pomóc Mańkowi, który zmagał się z zespołem suchego oka. Kolejne odsłony przedsięwzięcia przeznaczono przede wszystkim na leczenie zwierzaków m.in. dodatkowe badania krwi i profilaktykę u starszych piesków. Z każdej udało się uzbierać około 400 – 500 zł.

Piąty „Bazarek dla bezdomniaków” już wkrótce zostanie ogłoszony w formie wydarzenia na fanpage’u schroniska. Tam też będzie można licytować wystawione przedmioty i tym samym wesprzeć finansowo bezdomne kociaki ze schroniska, w tym także 18-ście z interwencji w mieszkaniu na ul. Sapera w Świdnicy, w złym stanie odebranych właścicielce pod koniec października. – Przekazane dotychczas darowizny na kociaki z ul. Saperów pozwoliły nam przeprowadzić testy na kocią białaczkę i HIV. Wszystkie zostały odrobaczone i wysterylizowane. Musimy jeszcze troszkę dozbierać na szczepienia i dodatkowe utrzymanie, dlatego że kotki bardzo dużo jedzą. Potrzebują karmy lepszej jakościowo, by przybierać na masie. Jeśli środków finansowych uda nam się więcej zebrać, wtedy zostaną przeznaczone na leczenie, profilaktykę i karmę dla pozostałych bezdomnych kociaków – tłumaczy Adrianna Kaszuba ze świdnickiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Na razie schronisko ogłosiło zbiórkę fantów, przeznaczonych na bazarek. – Zbieramy wszystkie rzeczy, które można wystawić na licytacji. Mogą to być używane, przeczytane książki, ozdoby czy akcesoria dla zwierząt. Są to przedmioty, które się nie sprawdziły, ale ich stan jest bardzo dobry i nadają się na ponowną sprzedaż. Wśród licytowanych rzeczy mogą się znajdywać także usługi np. vouchery na zabiegi kosmetyczne, makijaż czy stylizację paznokci – mówi Adrianna Kaszuba. Fanty należy dostarczyć do siedziby schroniska przy ul. Pogodnej 3 w Świdnicy, w godzinach instytucji – od poniedziałku do piątku – od 11.00 do 17.00, a także w sobotę i w niedzielę – od 11.00 do 18.00.

Tekst: AN
Kolaż ze zdjęć Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy

Poprzedni artykułWystawa o Mieczysławie Kozarze-Słobódzkim na Rynku
Następny artykułOdpowiedzą za nielegalne posiadanie narkotyków