Strona główna 0_Slider Ursus nie miał lekkiego życia

Ursus nie miał lekkiego życia [Aktualizacja]

0

Aktualizacja: Ursus nadal przebywa w świdnickim schronisku.

Pies w typie rottweilera kiedyś był bity, a właściciele nadużywali alkoholu. Gdy trafił do świdnickiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt wymagał wiele pracy, ale w końcu pracownikom instytucji udało się zdobyć jego zaufanie. Psiak doszedł do siebie i czeka na nowy, odpowiedzialny dom.

Ursus trafił do świdnickiego schroniska w połowie lipca tego roku. – Pies kiedyś był bity, a właściciele nadużywali alkoholu. Nie miał lekkiego życia. Włożyliśmy wiele trudu w zdobycie jego zaufania i chcemy mu znaleźć dom rozumiejący jego potrzeby – piszą na fanpage’u pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.

Kilkuletni Ursus jest bardzo dużym psem w typie rasy rottweiler. Pies nadaje się do domu bez malutkich dzieci i kotów. Akceptuje inne psy. Ursus będzie potrzebował czasu, by zaufać nowo poznanej osobie, dlatego pracownicy zapraszają wszystkich chętnych na trzy zapoznawcze spacery, które pozwolą sprawdzić czy zaakceptuje on nowego właściciela.

Ursus jest grzecznym i posłusznym psem. Zachowuje czystość i nie niszczy rzeczy, kiedy zostaje sam. Wykonuje komendy, takie jak: siad, łapa czy leżeć. Musi zyskać właściciela stanowczego i silnego, gdyż pies jest naprawdę duży i ciągnie na smyczy. Lubi aportować. Potrzebuje mądrego prowadzenia i rozsądnego opiekuna.

/oprac./
/źródło: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy/

Poprzedni artykułSiatkarski szlagier w Świdnicy!
Następny artykułObchody Święta Niepodległości w Strzegomiu