Strona główna Wydarzenia Strzegom Obchody Święta Niepodległości w Strzegomiu

Obchody Święta Niepodległości w Strzegomiu

0

Burmistrz Strzegomia, przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu oraz Strzegomskie Centrum Kultury zapraszają wszystkich mieszkańców gminy na wspólne świętowanie 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach uroczystości zaplanowano także patriotyczny program artystyczny oraz występ gwiazdy wieczoru Tomasza Stockingera.


Uroczystości rozpoczną się mszą św. o godz. 12.00 w Bazylice Mniejszej pod przewodnictwem biskupa świdnickiego ks. Ignacego Deca w asyście honorowej Wojska Polskiego – X Brygady Logistycznej w Opolu w intencji Ojczyzny, po której uczestnicy przejdą pod pomnik I. J. Paderewskiego, gdzie odbędzie się uroczyste wciągnięcie flagi na maszt oraz Apel Pamięci, a następnie złożenie kwiatów i wiązanek pod pomnikiem.

W Strzegomskim Centrum Kultury o godz. 15.00 będzie można zobaczyć program patriotyczny w wykonaniu amatorskich grup artystycznych z gminy Strzegom. Strzegomskie obchody Święta Niepodległości uświetni gwiazda wieczoru Tomasz Stockinger. Wstęp wolny.

W dniach od 6 do 30 listopada w Izbie Tradycji Ziemi Strzegomskiej (CAS Karmel) odbędzie się wystawa przedwojennych czasopism pt. „Wspomnienie o marszałku”.

/ Urząd Miejski w Strzegomiu/

Poprzedni artykułUrsus nie miał lekkiego życia [Aktualizacja]
Następny artykułDrugi etap przebudowy ul. Przyjaźni [MAPKA]