Strona główna 0_Slider Drugi etap przebudowy ul. Przyjaźni

Drugi etap przebudowy ul. Przyjaźni [MAPKA]

3

Od poniedziałku, 6 listopada rozpocznie się drugi etap prac związanych z przebudową ulicy Przyjaźni. Tego dnia wprowadzona zostanie zastępcza organizacja ruchu. Modyfikacji ulegną trasy objazdowe.

Zamknięte będzie skrzyżowanie ulic: Przyjaźni, Śląska, Słowiańska. W związku z tym modyfikacji ulegną trasy objazdowe. Dojazd do osiedla Słowiańskiego możliwy będzie jedynie od strony ul. Wałbrzyskiej a do Świdnicy z kierunku od Bystrzyc Dolnej przez ul. Bystrzycką. Przywrócony zostanie natomiast ruch na obecnie zamkniętym odcinku ulicy Przyjaźni, czyli przejazd przez most na rzece Bystrzycy oraz na skrzyżowaniu ulic Przyjaźni i Zielonej.

Na tym etapie prac wykonane zostaną nowe instalacje odwadniające, umożliwiające większy zrzut wód opadowych z osiedla Słowiańskiego, a także nowe oświetlenie, konstrukcja drogi, fragment drogi rowerowej wraz z przejazdem rowerowym przez ulicę Słowiańska z wyprowadzeniem jej na ul. Śląską w stronę Bystrzycy Dolnej. Planowany termin zakończenia tych robót to koniec listopada.

Od 6 listopada wprowadzone zostaną również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w tym rejonie miasta:

– autobusy linii nr 50, 52 – pominą zajazd na ul. Słowiańską. Trasa przejazdu przebiegać będzie przez ul. Przyjaźni (most) i ul. Zieloną. Pozostałe przystanki po trasie według obowiązującego rozkładu jazdy.

– autobusy linii nr 51, 53 – dojazd do ul. Słowiańskiej odbywać się będzie po zmienionej trasie przejazdu tj. al. Niepodległości, ul. Pionierów (do ronda), ul. Polna Droga. Pominięte zostaną przystanki na ul. Śląskiej/OSIR

– autobusy linii nr 30 – zmiana trasy przejazdu – pominięte zostaną przystanki na ulicach: Przyjaźni, Słowiańskiej, Śląskiej (działki) i w Bystrzycy Dolnej. Nowy przebieg linii odbędzie się ulicami: Kraszowicka (most), Kraszowicka (stacja), Bystrzycka, Bystrzyca   Dolna (skrzyżowanie).

Urząd Miejski w Świdnicy przypomina, że od 31 października do 5 listopada przywrócony zostaje ruch na obecnie zamkniętym odcinku ul. Przyjaźni (przejazd przez most na rzece Bystrzyca). W związku z powyższym dla linii autobusowych nr: 50, 52 i 30 przywrócona zostanie komunikacja na przystankach z poprzedniej lokalizacji (Kraszowicka, Przyjaźni, Słowiańska) tj. sprzed rozpoczęcia remontu ul. Przyjaźni. Tym samym ulegają likwidacji przystanki zastępcze (Kraszowicka – „Tartak pętla”).

/UM Świdnica/

Poprzedni artykułObchody Święta Niepodległości w Strzegomiu
Następny artykułJarmark w Bagieńcu zaprasza wystawców