Strona główna Wydarzenia Żarów Szorty a sprawa higieny i kultury

Szorty a sprawa higieny i kultury

8

Kto czyta regulaminy? Zapewne osoby, które natychmiast podnoszą rękę na tak, są w mniejszości. A nieczytanie regulaminu może mieć fatalne skutki także dla zdrowia i higieny. Zapisem ujętym w regulaminie i nagminnie nieprzestrzeganym zajął się zarządca basenu krytego w Żarowie.

Właściwy strój na basen to po prostu kąpielówki albo szorty? O nie, nie! Sprawa jest o wiele bardziej złożona. O ważnych zasadach przypomniano na  fanepage’u  żarowskiego basenu:

„Higiena i kultura przede wszystkim!!!
Drodzy użytkownicy żarowskiego basenu, jak bumerang powraca problem odpowiedniego stroju na Naszej pływalni.
Zapis o obowiązujących strojach kąpielowych jest w regulaminie od początku istnienia basenu, niestety od początku też „walczymy” ze spodenkami na naszej pływalni.
Zrozumcie, że wymóg spodenek bez kieszeni i zamków jest dla dobra i higieny Waszej i Waszych rodzin.
Z kieszeni Waszych strojów wielofunkcyjnych wypadają często takie rzeczy jak: chusteczki higieniczne, słonecznik, trawa, piasek, czy okruszki🍩🍪.
Rzeczy te po dostaniu się do wody powodują jej zanieczyszczenie mechaniczne oraz skażenie bakteriologiczne. 😱
Nie wiemy również, co klient basenu robił w tym stroju wcześniej, zanim przyszedł na pływalnię. Może grał w nim w piłkę🏀, a może ćwiczył na siłowni?💪
Drodzy Panowie nie bądźcie więc gorsi od kobiet – bo jak sami widzicie Panie przychodzą w odpowiednich strojach kąpielowych a nie w szortach i spódnicach😉 Dajcie dobry przykład.
Dziękujemy w imieniu Naszym i Naszych klientów.”

Poprzedni artykułŚwidniczanie na marszu niepodległości w Warszawie: „To było rodzinne spotkanie”
Następny artykułUkraińscy „fachowcy” na Osiedlu Młodych [INTERWENCJA]