Strona główna Wydarzenia Żarów Szorty a sprawa higieny i kultury

Szorty a sprawa higieny i kultury

8

Kto czyta regulaminy? Zapewne osoby, które natychmiast podnoszą rękę na tak, są w mniejszości. A nieczytanie regulaminu może mieć fatalne skutki także dla zdrowia i higieny. Zapisem ujętym w regulaminie i nagminnie nieprzestrzeganym zajął się zarządca basenu krytego w Żarowie.

Właściwy strój na basen to po prostu kąpielówki albo szorty? O nie, nie! Sprawa jest o wiele bardziej złożona. O ważnych zasadach przypomniano na  fanepage’u  żarowskiego basenu:

“Higiena i kultura przede wszystkim!!!
Drodzy użytkownicy żarowskiego basenu, jak bumerang powraca problem odpowiedniego stroju na Naszej pływalni.
Zapis o obowiązujących strojach kąpielowych jest w regulaminie od początku istnienia basenu, niestety od początku też “walczymy” ze spodenkami na naszej pływalni.
Zrozumcie, że wymóg spodenek bez kieszeni i zamków jest dla dobra i higieny Waszej i Waszych rodzin.
Z kieszeni Waszych strojów wielofunkcyjnych wypadają często takie rzeczy jak: chusteczki higieniczne, słonecznik, trawa, piasek, czy okruszki🍩🍪.
Rzeczy te po dostaniu się do wody powodują jej zanieczyszczenie mechaniczne oraz skażenie bakteriologiczne. 😱
Nie wiemy również, co klient basenu robił w tym stroju wcześniej, zanim przyszedł na pływalnię. Może grał w nim w piłkę🏀, a może ćwiczył na siłowni?💪
Drodzy Panowie nie bądźcie więc gorsi od kobiet – bo jak sami widzicie Panie przychodzą w odpowiednich strojach kąpielowych a nie w szortach i spódnicach😉 Dajcie dobry przykład.
Dziękujemy w imieniu Naszym i Naszych klientów.”

 • Małgorzata Grochowska

  Na całym świecie zachodnim nikt w kąpielówkach tak zwanych bokserkach nie zostanie wpuszczony na basen ! Mężczyzna musi mieć szory ! Na plażach też od razu widać obcokrajowca za wschodniej granicy .Dziwi mnie te uparte twierdzenie że chodzi o higienę .Przecież są specjalne szorty do pływania pod spodem mają jak by z siateczki bokserki .Mi osobiście nie podoba się gdy widzę na basenie gdzie są też dzieci podnieconego faceta .

  • wesolek

   A to ciekawe. W których krajach mężczyzna w kąpielówkach bokserkach nie zostanie wpuszczony na basen lub będzie powodował zdziwienie? Niemcy, Włochy, Austria, Hiszpania, Czechy, Słowacja, Chorwacja, Węgry, Szwajcaria i parę innych – w tych krajach taki strój jest jak najbardziej normalny i akceptowalny. Co więcej w kilku z w/w nieakceptowane właśnie były szorty (chociaż to już wybitnie zależy od indywidualnego regulaminu basenu/aquaparku). NIGDZIE podczas swoich podróży nie spotkałem się z zakazem wejścia na basen w kąpielówkach.

   • Jaro

    Np. w Stanach Zjednoczonych. Zgadzam się z Małgorzatą w 100%. Widziałeś kiedyś osobę otyłą w takich kąpielówkach? Ja do szczupłych nie należę i już od kilkunastu lat nie chodzę w obcisłych kąpielówkach. Mam szorty z z dodatkową siateczką i używam ich tylko do pływania. Kieszenie są zawsze puste. Nikt nie może zakładać, że przyniosę w kieszeniach śmieci bo równie dobrze można zarzucić innym, że mają brudne nogi lub inne części ciała.

    • Małgorzata Grochowska

     Jeszcze piszę ze stanów .Miałam ochotę chodzić na basen właśnie w Żarowie ale zrezygnowałam. Niestety wolę komfort psychiczny niż oglądanie ……

  • Swidniczanin

   Tutaj jest mowa o krótkich spodenkach, w których uprawia się inne sporty. Miałem okazję być na krytym basenie, do którego w niedzielę wpuszcza się specjalny odkurzacz. Jeździ on po dnie przez całą noc i zbiera śmieci. Może działać z automatu, jest również pilot do zdalnego sterowania – namierzałem śmieci na dnie i kierowałem go, żeby zebrać. Miałem również okazję zobaczyć opróżnianie worka z takiego odkurzacza – czego tam nie było? Zdziwiłaby się pani. Dzięki temu urządzeniu woda przez dłuższy czas nadaje się do użytku i nie trzeba jej tak często wymieniać (koszta). Tak samo ten odkurzacz jest wpuszczany po napełnieniu niecki świeżą wodą.

   • Krzysztof Czarnecki

    Który to basen? Musze pamiętać, żeby go unikać, bo na normalnym basenie odkurzacz wrzuca się do wody CODZIENNIE, a właściwie conocnie. I jest o tylko drugorzędny sposób utrzymania czystości wody, ponieważ podstawowym jest filtracja.

    • Swidniczanin

     Być może i codziennie (tzn. conocnie) wrzucają ten odkurzacz. Ja miałem okazję zobaczyć to w niedzielę. Filtracja wody również tam jest – co się np. wychlapie, trzeba uzupełnić. Ponadto, pobiera się próbki, rozpuszcza w nich jakieś tabletki i specjalnym przyrządem analizuje, ile jest chloru i jakie jest pH wody. Od tego uzależniona jest ilość chemii jaką się dodaje do tej wody – czy dać więcej, czy mniej i tym też steruje automatyka. Tą czynność robi się codziennie, więc nie musisz się martwić. Na odkrytym basenie czegoś takiego chyba nie ma (choć mogę się mylić).

  • Obserwator

   W zimnej wodzie to tylko kaczorowi staje…