Strona główna 112 Świdnicka policja apeluje o ostrożność na drodze

Świdnicka policja apeluje o ostrożność na drodze

0

Jesienna pogoda, mokra nawierzchnia sprzyja niebezpiecznym zdarzeniom drogowym. Świdnicka policja apeluje – dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze.


Niskie temperatury, wczesne zapadający zmrok, do tego przymrozki, mgły i opady deszczu sprawiają, że jezdnia tylko pozornie wygląda na suchą i bezpieczną.

Niesprzyjające warunki pogodowe pogarszają widoczność na drodze. Dlatego siadając za kierownicą należy pamiętać, że każda pora roku wymaga od kierowców przygotowania samochodu, jak i innego stylu jazdy. Zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym należy wykazać się dużą wyobraźnią oraz pokorą do jazdy. Na warunki atmosferyczne nie mamy żadnego wpływu, jednak poprzez odpowiednie zachowania i szacunek do zasad ruchu drogowego i technik kierowania pojazdami możemy zwiększyć bezpieczeństwo na drodze, własne i innych uczestników ruchu. Kierowcy zachowajcie szczególną ostrożność na drodze i przede wszystkim ściągnijcie nogę z gazu – apeluje policja.

Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, leżącymi na drogach liśćmi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne – dodaje.

/oficer prasowy KPP w Świdnicy Magdalena Ząbek/

Poprzedni artykułOdpowiedzą za nielegalne posiadanie narkotyków
Następny artykułNowa kamera „obserwuje” świdnickie ulice