Strona główna 0_Slider Nowa kamera “obserwuje” świdnickie ulice

Nowa kamera “obserwuje” świdnickie ulice

3

18 tysięcy złotych kosztowała nowa, przenośna kamera, która ma uzupełnić system miejskiego monitoringu w Świdnicy. Urządzenie zainstalowano na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Saperów.

Nowy zakup został sfinansowany z budżetu miasta. Jak informuje Magdalena Dzwonkowska, urządzenie wchodzi w skład miejskiego monitoringu, jednak – jak dowiedzieliśmy się w Straży Miejskiej – jeszcze do systemu nie została włączona.

W Świdnicy 15 kamer działa w okolicach Centrum Przesiadkowego, 40 rozmieszczonych jest m.in. w Rynku, na pl. Grunwaldzkim, pl. św. Małgorzaty, pl. św. Jana Pawła II, pl. Wolności, w ogrodzie różanym, nad zalewem. Najmniej kamer jest na świdnickich osiedlach. Miejski monitoring obejmuje osiedla Zarzecze i Zawiszów, żadnej kamery dotychczas nie zainstalowano na Osiedlu Młodych.

/asz/

 • Polak

  To dziwne bo z tego co wiem i czytałem bardzo często na Osiedlu Młodych dochodzi do wandalizmu zwłaszcza na autach takich kamer powinno być dwa razy więcej normalnemu człowiekowi to nie przeszkadza a debil niech pomyśli za nim zrobi coś głupiego .

  • Jola

   Popieram!!!!

 • Swidniczanin

  Ona już dosyć długo tam jest. Widziałem, jak stał podnośnik i coś majstrowali na tym słupie.