Strona główna 0_Slider Siatkarki Polonii notują kolejne cenne zwycięstwo!

Siatkarki Polonii notują kolejne cenne zwycięstwo!

0

Zawodniczki MKS-u Polonia Świdnica na dobre zapomniały już o niepowodzeniu z Sokołem Radzionków i sięgnęły po drugą wygraną z rzędu, pokonując na wyjeździe groźny TKS Tychy 3:1. To ósma wygrana w dziewiątym rozegranym meczu w tym sezonie!

Generalnie mecz bardzo trudny, rozgrywany na „gorącym” terenie. Kocioł zrobiony przez kibiców sprawił, że grało się na prawdę ciężko. Dziewczyny jednak podołały zadaniu w 100%, graliśmy bardzo dobrze w obronie, co przekładało się na skuteczność w kontrach. Myślę że to było jednym z kluczy w tym meczu. Bardzo dobrze zaprezentowały się zmienniczki Patrycja Telega i Aleksandra Druciak, które wchodząc na boisko utrzymały skuteczną grę zespołu – komentuje trener Mateusz Dąbrowski.

Rozpoczęło się książkowo, bo od straconego pierwszego seta. Statystycznie w aż sześciu z dziewięciu spotkań w tym sezonie, nasze zawodniczki „oddawały” oponentkom otwierającą partię. Świdnickie liderki tabeli toczyły w pierwszej części gry wyrównany bój do stanu 14:15, później rywalki zaczęły systematycznie odjeżdżać, wygrywając 25:20. W kolejnych odsłonach górę wzięła sportowa złość biało-zielonych. W pewnym momencie na tablicy wyników było 14:13 dla siatkarek Polonii, które chwilę później uciekły na bezpieczny dystans. Skończyło się wynikiem 25:20 i wyrównaniem stanu rywalizacji. Sporo emocji towarzyszyło kibicom w trzecim secie. Podopieczne trenerów Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej prowadziły już 11:5, lecz rywalki zdołały się podnieść i wyjść nawet na prowadzenie 17:16, a następnie 19:17. To nie był jednak koniec emocji – nasze dziewczyny wrzuciły wyższy bieg i zdominowały poczynania w ostatnich minutach partii. Końcówkę wygraliśmy 8:2, a całego seta 25:21. Ostatnia odsłona od początku do końca należała do świdniczanek, które zwyciężyły 25:18, a cały pojedynek 3:1.

Nasze siatkarki z dorobkiem 23 punktów (8 wygranych, 1 porażka) plasują się wciąż na pozycji liderek tabeli grupy C II ligi. Drugi w stawce Sokół Radzionków – nasz jedyny jak do tej pory pogromca traci dwa punkty. W kolejnym spotkaniu zaplanowanym na sobotę, 25 listopada (godz. 16.00) zagramy we własnej hali z Sokołem Katowice.