Strona główna Wydarzenia Świebodzice Prawie tona karmy dla zwierzaków

Prawie tona karmy dla zwierzaków

0

930 kg zebrali uczniowie i mieszkańcy Świebodzic w ramach akcji zbiórki karmy dla potrzebujących zwierząt. Zbiórka organizowana w Publicznej Szkole Podstawowej Integracyjnej trwała miesiąc, a jej efekty zostały rozdzielone pomiędzy kilka fundacji, zajmujących się opieką nad zwierzętami niechcianymi lub odebranymi właścicielom ze względu na złe traktowanie. 

Organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa Integracyjna w Świebodzicach, a do akcji przyłączyły się też inne placówki – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, siłownia OSiR, Przychodnia Weterynaryjna Stiopka, Pracownia Urody, a także Urząd Miejski w Świebodzicach. Pracownicy magistratu zebrali prawie 55 kg karmy dla psów i kotów.

Uroczysty finał odbył się w środę, 8 listopada. Po ogromnych stertach worków, zabawek, legowisk, koców i innych przydatnych dla czworonogów utensyliów widać, jak wiele jest wśród nas osób o wrażliwych sercach.

Inicjatorkami akcji, która miała już swoją drugą edycję, były nauczycielki – Justyna Gąsior i Agnieszka Różycka. – Dziękujemy za te wspaniałe dary serca, za wrażliwość na potrzeby zwierząt, jesteście wspaniali – mówiły do uczniów.

Zbiórka trwała miesiąc, a jej efekty zostały rozdzielone pomiędzy kilka fundacji, zajmujących się opieką nad zwierzętami niechcianymi lub odebranymi właścicielom ze względu na złe traktowanie. 200 kg karmy pojedzie do Ośrodka dla Niechcianych i Porzuconych Zwierząt w Gilowie. To placówka, z którą współpracuje gmina Świebodzice i to właśnie tutaj trafiają bezpańskie zwierzęta z terenu miasta. Ośrodek opiekuje się nimi, a przede wszystkim szuka nowych domów. Obecnie przebywa tam około 30 psów, w tym kilka ze Świebodzic.

Gośćmi finału akcji były: społeczna inspektor opieki nad zwierzętami, Katarzyna Ptasińska oraz Blanka Kraśnicka z Fundacji Podaruj lepszy los z Wałbrzycha.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM w Świebodzicach/

Poprzedni artykułPrzejazdy kolejowe będą utrzymane w Świebodzicach
Następny artykułPoznaj tajniki kobiet bezpiecznych