Strona główna Wydarzenia Świebodzice Przejazdy kolejowe będą utrzymane w Świebodzicach

Przejazdy kolejowe będą utrzymane w Świebodzicach

0

Zamiary PKP związane z likwidacją mniej uczęszczanych przejazdów kolejowych nie obejmą Świebodzic. Dotyczyć miały one m.in. przejazdu na drodze leśnej w kierunku Lubiechowa, z którego korzystają przede wszystkim świebodziczanie, spacerujący w okolicach Książańskiego Parku Krajobrazowego.

Dzięki porozumieniu burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza i Nadleśnictwa Świdnica gmina otrzymała zapewnienie, że przejazd ten będzie utrzymywany przez właściciela terenu – czyli Nadleśnictwo Świdnica.

Przygotowujemy się do podpisania stosownej umowy z PKP w sprawie utrzymania tego przejazdu – mówi Roman Bereźnicki, nadleśniczy. Będzie on utrzymywany głównie dla potrzeb transportu leśnego. Piesi i turyści będą mogli z niego korzystać na dotychczasowych warunkach.

Przejazd znajduje się na drodze leśnej, dlatego przepisy nie dopuszczają tu ruchu kołowego – za wyjątkiem użytku na potrzeby transportu drewna.

Gmina Świebodzice przejmie na utrzymanie przejazd kolejowy, umożliwiający mieszkańcom dostanie się do ogrodów działkowych położonych w sąsiedztwie Osiedla Sudeckiego. Jest to dojście od ul. Kościuszki, przeznaczone tylko dla ruchu pieszego. Przejazd zostanie wykonany w najwyższym standardzie bezpieczeństwa: sygnalizacja świetlna i dźwiękowa plus rogatki (obecnie jest tylko sygnalizacja świetlna). Dojazd do działek będzie możliwy od strony ul. Granicznej, przez przejazd kolejowo-drogowy.

Samorząd miasta przejmie także na utrzymanie trzy przejazdy kolejowe, znajdujące się w Cierniach, które służą dla potrzeb transportu rolnego. Jest już przygotowywane stosowne porozumienie pomiędzy gminą Świebodzice a PKP.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM w Świebodzicach/

Poprzedni artykułWzięli pieniądze, śmieci wyrzucili na ulicy
Następny artykułPrawie tona karmy dla zwierzaków