Strona główna 0_Slider Niepełnosprawni powiedzą o prawie do godności

Niepełnosprawni powiedzą o prawie do godności

0

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniem psychicznym będą mówić o swoich prawach zapisanych w Konstytucji RP i Konwencji ONZ, w których zwarta jest godność i tolerancja. Konferencja połączona z jubileuszem 30-lecia świdnickiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną odbędzie się 16 listopada o godz. 10.00 w Teatrze Miejskim w Świdnicy.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy, w ramach projektu współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, 16 listopada organizuje Konferencję „Prawo do godności”.

Wydarzenie pod patronatem honorowym marszałka województwa dolnośląskiego będzie okazją do spotkania dla osób ZP, ONI, rodziców, opiekunów, władz miasta, powiatu świdnickiego, wałbrzyskiego i wrocławskiego, wojewódzkich, Dolnośląskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, przedstawicieli PFRON i NFZ Oddziału Dolnośląskiego, dyrektorów szkół i ościennych ZOZ-ów, zaproszonych gości z zaprzyjaźnionych NGO, Poradni Zdrowia Psychicznego i innych instytucji.

Konferencję poprowadzą osoby z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniem psychicznym – Self-Adwokaci członkowie PSONI Koła w Świdnicy, którzy będą mówić o swoich prawach zapisanych w Konstytucji RP i Konwencji ONZ. Jest to nowatorskie podejście do problemu, gdzie same osoby niepełnosprawne poruszą tematykę godności i tolerancji. W ramach konferencji połączonej z 30-leciem PSONI Koło w Świdnicy zaplanowano także panel dyskusyjny przeplatany występami artystycznymi i wystawą prac plastycznych wykonanych w czasie warsztatów przez podopiecznych placówek świdnickiego stowarzyszenia.

Podczas wydarzenia zapewniony będzie catering dla 300 osób. Każdy z uczestników otrzyma także ulotkę promującą Konferencję, Stowarzyszenie i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

/oprac./
/materiały organizatora/

Poprzedni artykułKoszykarski tydzień w Świdnicy
Następny artykułKolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany