Strona główna 112 Kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany

Kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany

2

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna, kierujący samochodem osobowym, który został zatrzymany przez świdnickich policjantów. Teraz 37-letni mieszkaniec Wałbrzycha za swój czyn odpowie karnie.


Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

Przykładem takiego zachowania jest 37-latek, który kierował samochodem osobowym marki Citroen Berlingo będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Teraz za swój czyn odpowie karnie

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego – apelują świdniccy policjanci.

/oficer prasowy KPP Świdnica sierż. Magdalena Ząbek/

Poprzedni artykułNiepełnosprawni powiedzą o prawie do godności
Następny artykułŚwidniczanie na marszu niepodległości w Warszawie: „To było rodzinne spotkanie”