Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Najmłodsi przekazali zabawki dla chorych dzieci

Najmłodsi przekazali zabawki dla chorych dzieci [FOTO]

0

Uczniowie z Jaworzyny Śląskiej po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie, gorące serca i podzielili się z chorymi dziećmi puzzlami, grami planszowymi, maskotkami i innymi zabawkami. Wszystkie dary zebrane podczas charytatywnej akcji „Dzieci Dzieciom” zostaną przekazane Instytutowi Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Akcja „Dzieci Dzieciom” po raz trzeci została przeprowadzona przez najmłodszych ze Szkoły Podstawowej w Jaworznie. W tym roku do zbiórki dołączyło również jaworzyńskie gimnazjum. Angażujących się charytatywnie uczniów wspierali nauczyciele oraz rodzice.

W ramach inicjatywy dzieci i młodzież, chcąc wesprzeć swoich chorujących rówieśników i umilić im czas spędzony w szpitalu, podzieli się swoimi zabawkami. Wśród dziecięcych darów znalazły się chociażby puzzle, kredki, farby, bloki rysunkowe, gry planszowe czy maskotki.

Do zbiórki dołączyli się również burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, Wydział Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy oraz firmy – Stolgraf w Stanowicach, a także Marona-Kebab i B&W z Jaworzyny Ślaskiej.

Wszystkie zebrane rzeczy zostaną przewiezione do kliniki kardiologicznej i kardiochirurgicznej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Dziękujemy przede wszystkim najmłodszym dzieciom za tak licznie oddane rzeczy – mówią organizatorzy akcji.

/oprac. AN/
Zdjęcia: SP w Jaworznie Śląskiej

Poprzedni artykułForum Kobiet: Zostaną wyróżnione za pasję
Następny artykułDzieci pokazały jak ratować życie [FOTO]