Strona główna 0_Slider Forum Kobiet: Zostaną wyróżnione za pasję

Forum Kobiet: Zostaną wyróżnione za pasję

1

Są aktywne, przebojowe, działają na rzecz swoich środowisk, a swoją pasją motywują innych do działania. Komisja konkursowa wybrała 22 panie, które będą walczyć o statuetki „Kobieta z pasją”. Wręczenie wyróżnień już w najbliższy piątek podczas III Forum Kobiet w Świdnicy.

Zdjęcie archiwalne

Udział w wydarzeniu, którego inicjatorką jest Magdalena Rumiancew-Wróblewska, świdnicka radna, zapowiedziało 300 kobiet. Podczas forum zaplanowano wykłady. Małgorzata Ohme opowie o narzędziach psychologicznych niezbędnych do dobrego życia z punktu widzenia psychoterapeuty w wykładzie pt. „Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Z kolei wykład Elżbiety Krzyżaniak-Smolińskiej „Spełnione kobiety” przyniesie dary w postaci nowego wymiaru miłości do siebie, odkrycia wewnętrznej siły, obudzenia potencjału i mocy kreatywności, wybaczenia, uwolnienia przeszłości i blokad, obudzenia potencjału i mocy kreatywności oraz wyostrzenia zmysłów.

Punktem kulminacyjnym będzie wręczenie statuetek „Kobieta z pasją” w czterech kategoriach: „Kobieta Plus”, „Kobieta w kulturze i sztuce”, „Kobieta przedsiębiorcza” oraz „Supermenka”. Wyboru wszystkich laureatek, na podstawie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych, dokonała Kapituła Konkursu, złożona z niezależnych przedstawicieli, podmiotów gospodarczych, samorządów, instytucji oraz osobowości ze świata kultury. O wyróżnienie mogły starać się kobiety z terenu powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego, dzierżoniowskiego, ząbkowickiego i kłodzkiego. Zgłoszenia mogła dokonać zarówno sama kandydatka, jak i inne osoby bądź instytucje, organizacje czy stowarzyszenia, w tym także Członkowie Kapituły.

Statuetki otrzymają cztery panie wybrane z listy: Jolanta Górniak, Marlena Jęczmień, Joanna Krynicka, Joanna Maślukiewicz, Malwina i Stanisława Pasternak, Joanna Krynicka, Katarzyna Lipska, Beata Olipra, Sylwia Petryna, Dorota Sało, Maryla Suchy, Joanna Szymoniak, Ewa Małgorzata Wiertelak, Zuzanna Bator, Danuta Gołdon–Legler, Estera Grabarczyk, Urszula Łastowska, Violetta Mazurek, Natalia Nikolska, Róża Stolarczyk, Bogumiła Barbara Barańska, Anna Kozak.

/opr. red./

Poprzedni artykułGwałtowny spadek ciśnienia wody w świdnickim śródmieściu
Następny artykułNajmłodsi przekazali zabawki dla chorych dzieci [FOTO]