Strona główna 0_Slider Nagrody dla pracowników socjalnych i obietnice podwyżki

Nagrody dla pracowników socjalnych i obietnice podwyżki [FOTO]

2

– W miarę możliwości budżetowych miasta co roku przewidziane są podwyżki we wszystkich jednostkach podległych w mieście. Są to z reguły podwyżki rzędu 5%. Chcielibyśmy wszyscy więcej, ale możliwości budżetowe miasta są ograniczone – powiedział wiceprezydent Świdnicy Szymon Chojnowski na uroczystości z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

Uroczystość została zorganizowana w związku z obchodzonym jutro Dniem Pracownika Służb Społecznych. – Współczesna praca socjalna to profesjonalna działalność świadczona przez pracowników służ społecznych różnych instytucji oraz przez organizacje pozarządowe czy związki wyznaniowe. Jej celem jest wzmacnianie osób i rodzin w pozyskaniu zdolności do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie, rozwijanie poczucia godności osobistej i odpowiedzialności. Życzliwość, wrażliwość, wzbudzanie zaufania, tolerancyjność, rozumienie drugiego człowieka, umiejętność poszanowania godności każdego człowieka to cechy i umiejętności dobrego pracownika służb społecznych, a także z obszaru opieki nad dziećmi – mówiła dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych UM w Świdnicy Danuta Nowicka. Owymi cechami, jak podkreślała dyrektor wyróżniają się również świdniccy pracownicy socjalni z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Dziennego Domu „Senior-Wigor” oraz Żłobka Miejskiego nr 1 i Żłobka Miejskiego nr 2.

Pracownicy socjalni zostali dziś wyróżnieni za pomoc potrzebującym mieszkańcom, zapewnianie im bezpieczeństwa, organizowanie na ich rzecz licznych inicjatyw i tworzenie projektów, które otrzymały dofinansowanie zewnętrzne. – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizował projekty m.in. „Razem Bezpiecznej” na rzecz młodzieży i seniorów, „Świdnicką Kartę Dużej Rodziny”, „Wsparcie rodziców dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju i zdrowia psychicznego” i „Uwierz we własne siły”. Dom Dzienny „Senior-Wigor” realizuje szereg inicjatyw na rzecz swoich podopiecznych jak chociażby integrację międzypokoleniową, program „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, Świdnicką Kartę Seniora czy prowadzi Klub Seniora. Dwa żłobki miejskie realizują działania opiekuńcze względem dzieci, ale także projekty edukacyjne – wymieniała Danuta Nowicka.

Przy okazji uroczystości do najbliższych podwyżek wynagrodzeń pracowników socjalnych odniósł się wiceprezydent Świdnicy Szymon Chojnowski. – W miarę możliwości budżetowych miasta co roku przewidziane są podwyżki we wszystkich jednostkach podległych w mieście. Są to z reguły podwyżki rzędu 5%. Chcielibyśmy wszyscy więcej, ale możliwości budżetowe miasta są ograniczone. Tak jak w każdym domowym budżecie te środki trzeba przeliczyć i brać pod uwagę każdą osobę, która jest zatrudniana – zwrócił się do świdnickich pracowników służb społecznych Szymon Chojnowski. (W MOPSie od 2009 roku podwyżki zostały przyznane w 2015 roku – 2%, a w 2016 roku – 5%. Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ)

Na uroczystości zostało nagrodzonych 10 pracowników MOPSu – Bożena Antos, Ewa Dziekańska, Izabela Fecko, Barbara Furtak-Gałan, Urszula Guzik, Ewelina Kulczycka-Łąg, Irena Liszka, Sylwia Łopacka, Beata Łozowicka i Urszula Stawreli, 2 osoby z Dziennego Domu „Senior-Wigor” – Jolanta Rosińska i Dorota Szerszeń oraz dwóch pracowników ze Żłobka Miejskiego nr 1 i nr 2 w Świdnicy – Barbara Drąg i Elżbieta Kania-Godlewska.

Tekst i zdjęcia: AN

Poprzedni artykułCo za mecz… Trzykrotnie podnieśliśmy się z kolan!
Następny artykułŻądają budowy obwodnicy [FOTO]