Strona główna 0_Slider Mistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania [FOTO]

43

Nie tylko kierowcy samochodów łamią przepisy lub po prostu lekceważą potrzeby innych uczestników ruchu. Dowodem na to jest dzisiejszy odcinek “Mistrzów parkowania”, do którego trafili także rowerzyści. Wyjątkowo do galerii dołączamy zdjęcie, które nie ma związku z postojem, ale jest dowodem na skrajną nieodpowiedzialność.

Do galerii mistrzów parkowania proponuję dorzucić mistrza wyprzedzania.Przed wiaduktami kolejowymi na drodze w kierunku Świdnickiego zalewu. Wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych, przez które przechodziła kobieta z wózkiem!!! Czy tu potrzebny jest jakiś komentarz? Niezmiernie żałuję tylko jednego, że nie zachowało się nagranie. Niemniej z fotografią zamierzam udać się we właściwe miejsce – napisał czytelnik Swidnica24.pl. Zdjęcie wykonane na ul. Sprzymierzeńców:

Ul. Strzegomska, przed centrum handlowym:

Ul. Ceglana:

Ul. M. Curie-Skłodowskiej:

Ul. Głowackiego:

Ul.Kopernika:

Na zdjęcia do cyklu „Mistrzowie parkowania” czekamy WYŁĄCZNIE pod adresem kontakt@swidnica24.pl. Proszę dopisać, gdzie zostało wykonane zdjęcie. Jeśli czytelnicy uważają, że podczas parkowania uwiecznionego na zdjęciu zostały złamane przepisy i oczekują ukarania kierowców, mogą zdjęcia i informację o niezgodnym z przepisami parkowaniu zgłosić policji.

/red./

 • Mateusz Nowakowski

  Niedługo policjanci będą siedzieć całą służbę na komisariacie z głową w komputerze i czekać aż łaskawy ” donosiciel” wyśle na e-mail zdjęcie lub filmik. Ciekawe jak autor takich nagrań sam złamie przepisy o ruchu drogowym to zgłosi się w odpowiednie miejsce i poprosi o karę. Może ten człowiek wyprzedzając na pasach spieszyl się do szpitala…?Brawo konfidenci

  • Świdniczanka

   Czy ty widzisz to co piszesz ? Wyprzedzał na pasach!! a jakby zabił pieszą… co wtedy? bo się spieszył to niewinna osoba by zginęła 😡 Pomyśl zanim coś skomentujesz bo się tylko pogrążasz… A i może kiedyś jakiś kierowca Cię tak zablokuje na parkingu, że nie wyjedziesz ciekawe czy sam wtedy fotki nie cykniesz.

   • Mateusz Nowakowski

    Brzydzę się donosicieli. Z tego zdjęcia wynika że stał bo nie widzę by był w ruchu. Byłaś tam że tak twierdzisz? A może się zepsuł ten samochód. Nie oceniaj po donosach. A skoro też chcesz być strażnikiem ulic to co byś za karę wymyśliła dla właścicieli rowerów przed centrum handlowym? Żenada!

    • Świdniczanka

     A co ty chcesz żeby na zdjęciu pojazd się poruszał ? Nie kompromituj się ! Może jak ludzie zaczną myśleć nim wsiądą za kierownicę to nie będzie takich sytuacji i postów jak te. Widzę że buractwo się szerzy. I nie mówię tu ze chce być “strażnikiem”😂 ale widać że debili na drogach nie brakuje przez których niewinni ludzie giną ! 😡 . Bez odbioru .

    • Pozytywny

     Brzydzę się bezmózgowiem. Koleś jechał jak idiota i wyprzedzał na pasach a Ty piszesz o donosicielstwie bo nie widzisz ruchu na zdjęciu? Samochód się nie zepsuł tylko twój mózg jak nie potrafisz sobie ruchu auta wyobrazić. A jakby zabił tą panią na pasach z dzieckiem i ktoś by to zgłosił to też by było donosicielstwo twoim zdaniem? “Brawo konfidenci” – no debil. Jakby ciebie coś walnęło na pasach to mam nadzieję , ze zaden “konfident” tego nie zgłosi i sam będziesz płacił za leczenie. Prawilniak się znalazł. Tfu.

    • Obserwator

     Ciekaw jestem Twojej reakcji, jak jakiś pajac zablokuje ci wyjazd, albo zawinie cię na pasach. To jest samoobrona normalnych przed szeroko rozplenioną patologią.

   • sowa

    Zastanawia mnie kogo mógł zabić człowiek ze zdjęcia na Ul. M. Curie-Skłodowskiej. Albo te rowery przy słupach pod Leroyem. NIe tłumaczcie tego ze kapujecie bez powodu na innych tym ze ktos mógł kogos zabic bo jeden przypadek na 100 was nie tłumaczy! I zeby była jasność. Sam dzwonie jak widzę pijaka za kierownica ale nie cykam fot jak debil bo ktos krzywo zaparkował.

    • Świdniczanka

     No czytam i nie wierzę… Czy ktoś tu pisał o rowerach czy innych źle zaparkowanych samochodach, że mogą zabić ?? Najpierw naucz się dobrze czytać ze zrozumieniem, albo chociaż dobrze przyjrzyj się fotografią jak czytać nie potrafisz . Ul. Sprzymierzeńców sie kłania !!!

     • sowa

      W tym konkretnym przypadku gdzie baran wyprzedza na przejściu zgadzam się z Tobą w 100%. Zachowanie karygodne. Natomiast cały ten dział to dno. Wpisz sobie na YouTube – MODLITWA POLAKA DZIEŃ ŚWIRA – dokładnie to myślę o autorach pozostałych fotek.

     • sowa

      I jeszcze jedno ale już naprawdę ostatnie 🙂 SAMA PLUSUJESZ SOBIE KOMENTARZE! JAKIE TO ŻAŁOSNE 🙂

    • nmisiek

     Ani “cykanie” zdjęć, ani dzwonienie po służby nie jest niczym złym. Złym jest nieprzestrzeganie prawa i obojętne przechodzenie obok tego. Dziś zaparkował jak przy Skłodowskiej jutro tak zaparkuje pod moim wjazdem. Bo czemu nie?
     Dziś uwiązał rower jak pod Leroyem, a jutro tak uwiąże do poręczy przy schodach, utrudniając innym wejście. Bo czemu nie?
     Pod Galerią są stojaki na rowery, a i tak gros stawia je pod drzwiami obrotowymi, nie bacząc, że tam ogródek kawiarni.

     • sowa

      A kto Ci broni przestrzegać prawa? Interweniuj gdy sprawa dotyczy właśnie Ciebie, Twojego podjazdu a nie tego ze akurat przechodziłeś i fajnie będzie zrobić komuś koło du.. po złości z czystej zawiści.

     • nmisiek

      Interweniuję gdy ktoś łamie prawo. Czy to źle? Czy źle jest zapobiegać większemu nieszczęściu, bo ktoś lekceważy prawo w małym stopniu? Wsadzić do bagażnika kolegę – cóż w tym złego? Doniesienie o tym małym złu mogło uratować życie.
      Na Kopernika zaparkował na chodniku i częściowo na ścieżce rowerowej. To nie jest parking. Za chwilę każdy skrawek chodnika i ścieżki rowerowej zostanie zajęty przez parkujących samochody i wg. ciebie będzie OK. To samo dotyczy Głowackiego. Nie jest to miejsce do parkowania. Pozwolisz raz zaparkować gdzie nie wolno, to zaraz zaparkują wszędzie. Tu piętnuje się tych co źle parkują, aby inni tego nie czynili.
      Parkuje się nie wg uznania lecz gdzie wolno.

     • sowa

      Powiedziałem jasno i nie wiem czego nie rozumiesz? Jeśli sprawa dotyczy Ciebie to zadzwoń i zgłoś, jeśli robisz to z nudów i sprawa nie dotyczy Ciebie to jesteś zwykły kapuś i tyle. Kiedys były takie oddziały OCHOTNICZE REZERWY MILICJI OBYWATELSKIEJ! Tam szli wszyscy Ci którzy uważali że wiedzą lepiej co to prawo. Nie tłumacz tego większym dobrem społecznym. A jak tak bardzo lubisz interweniować to zmień zawód – jest teraz nabór. Będziesz miał chociaż premię za to co lubisz robić. I po co przytaczasz mi tu chłopaka z bagażnika? To są błędy młodości za które płaci się czasami największą cenę. Co on ma wspólnego ze złym parkowaniem?

     • nmisiek

      Gdybym był świadkiem, “jak chłop tłucze kobietę” zgłosiłbym to do odpowiednich służb, jak to, że ktoś inny, w innym miejscu i czasie, a także w inny sposób łamie prawo. To, że ktoś źle parkuje jest też złem.
      Do parkowania są odpowiednie miejsca. Pozwól raz, a stanie się normą. Dziś nie dotyczy mnie, a jutro, gdy mnie dotyczyć będzie nie poradzę sobie z tym. Zawczasu trzeba napiętnować zło.”Lepiej zapobiegać niż leczyć”.
      Dlaczego uważasz, że parkowanie w miejscu do tego niedozwolonym nie jest złe? Dlaczego uważasz, że nie można piętnować takich spraw?

     • sowa

      Gdybym był świadkiem, “jak chłop tłucze kobietę” zgłosiłbym to do
      odpowiednich służb, jak to, że ktoś inny, w innym miejscu i czasie, a
      także w inny sposób łamie prawo. To, że ktoś źle parkuje jest też złem. – A W TYM CZASIE KOBIETA BYŁABY JUŻ PEWNIE BEZ ZĘBÓW ALBO JESZCZE GORZEJ. Tym się właśnie różnimy kolego.

     • nmisiek

      Wszystko zależy od okoliczności. Napisałeś wyżej “Sam dzwonie jak widzę pijaka za kierownica” a, wg tego co piszesz wyżej, winieneś interweniować bezpośrednio. Możemy tak ciągnąć bez końca, a ja nadal nie dowiem się od ciebie czy złe parkowanie należy piętnować czy też nie.

     • sowa

      Jak będę widział że ktoś jedzie zygzakiem to dzwonię – chyba nie uważasz ze powinienem mu blokować drogę czy coś w tym rodzaju? Chyba ze zatrzymamy się na tym samy skrzyżowaniu to reaguję. Jak jakiś czas temu wypychałem faceta z zaspy bo w nią wpadł i poczułem że śmierdzi wódą to mimo oporów kolegi bo to jego sąsiad zadzwoniłem i nie pozwoliłem odjechać, bo dzisiaj wjechał w zaspę po pijaku a jutro wjedzie w jego syna.
      Oczywiście że złe parkowanie należy piętnować, ale wg. mnie i jest to tylko i wyłącznie moje zdanie, tylko kiedy bezpośrednio mnie to dotyczy, a nie dlatego że to jest be. Zrozum, że Ciebie to może razić, ale tak jak np.: w przypadku zdjęcia z Głowackiego. Myślę że poradziłbym sobie z wyjazdem bez najmniejszego problemu i nie zadzwonił bym na Policję a tym bardziej nie robiłbym zdjęć żeby gdziekolwiek je publikować. Bo i po co.
      Kiedyś miałem sytuację że kobieta mnie zastawiła. Czekałem dobre 15 minut. Nie było opcji żeby wyjechać, ale przede mną była brama wyjazdowa – niestety zamknięta. Zajęło mi kolejne 20 minut żeby załatwić do niej klucze od administratora. Objechałem budynek dookoła i zastawiłem tą kobietę na dobrą godzinę. Ot, taki góralski charakter ze mnie. Nawet nie wiesz jak napawałem się widokiem jak się mota po zakupach żeby wyjechać, a potem jak gdyby nigdy nic zapytałem wsiadając do auta jak się bawiła bo ja bawiłem się podobnie ponad godzinę temu? I dajmy już spokój z tym punktowaniem. Nie musi mi się podobać Twoje załatwianie spraw a Tobie moje. Pozdrawiam.

     • nmisiek

      Złe parkowanie jest takim nie dlatego, że dotyczy tylko mnie, lecz w ogólności.
      Mnie każesz interweniować bezpośrednio gdy facio leje kobietę, a sam dzwonisz gdy widzisz pijanego za kierownicą.
      zanim policja przyjedzie to ktoś może zginąć. Zresztą, jadący zygzakiem, niekoniecznie musi być pijany, może ma coś z oczyma, może wybiera numer w telefonie, a może to zawał. A ty dzwonisz czyli kapujesz, co innym wypominasz.
      Po to publikują zdjęcia, aby zapobiec takiej sytuacji, w jakiej ty się znalazłeś – ktoś, kogoś zastawił, bo uznał, że mu wolno. Jak ludzie wiedzą, że widzą ich kamery, że ktoś wyśle zdjęcie to czasem zachowują się przyzwoicie. Jak jest znak, że fotoradar to nagle każdy wie jaka obowiązuje prędkość.

     • sowa

      Wytłumacz mi tylko co ma kogo nauczyć publikacja zdjęcia bez numeru rejestracyjnego? Takich samych aut jest miliony. Nie możesz zrozumieć że to co robisz (wysyłanie zdjęć do redakcji) to zupełnie bezsensowne pompowanie balona. Stary i nie porównuj mnie do siebie bo chyba rurki odcięły Ci dopływ krwi do mózgu. Raz jeszcze i naprawdę ostatni. Nie chce mi się z Tobą dyskutować bo dla Ciebie kablowanie bez powodu jest ok a dla mnie nie i nie znajdziemy wspólnego mianownika. Skoro dzisiaj jest dzień życzliwości i pozdrowień to raz jeszcze pozdrawiam i nie sil się już proszę na odpowiedź. Nigdy więcej tu nie zajrzę (na ten dział).

     • nmisiek

      A w którym to miejscu ja przyrównuję się do ciebie? Jeśli nie masz ochoty na dyskusję ze mną, to czemuż to czynisz?
      A co do publikacji zdjęć – rozpoznałeś swój samochód, może tylko podobną sytuację, i może więcej tego nie zrobisz. Jeden czyniący błąd mniej, to zawsze więcej niż nic.Jeśli aut są miliony, to czemuż to cię tak mierzi?

     • Świdniczanka

      Ul. Głowackiego byłeś tam i widziałeś, że nikt nie miał problemu wyjechać ? Nie to po co tak głupio piszesz jak nie wiesz. Kierowca opla aby mógł wyjechać ewidentnie musiałby zahaczyć któreś z aut

     • sowa

      Idź na prawo jazdy kobieto jeszcze raz 🙂 i skoncz wypisywac brednie. Pewnie właśnie taki kierowca jak ty kilkukrotnie zarysował mi auto bo ma podobne do Ciebie wyobrażenie o przestrzeni. i nie uwierzysz 🙂 Żaden z nich nie zrobił sobie zdjęcia i nie wysłał na policję 😉

     • Świdniczanka

      Osądzasz według siebie to, że ty nie potrafisz jeździć to nie zganiaj na mnie. O masz auto zarysowane no widzisz jak jeździsz jak tępak i nie masz pojęcia co do przestrzeni to tak jest i jeszcze innym rysujesz i lepiej nie myśl bo Ci to ewidentnie nie wychodzi 😂. Nie mam sobie nic do zarzucenia nigdy w nikogo nie wjechałam ani żadnego wypadku nie spowodowałam a i nie rysuje aut innym tak jak ty to robisz swoim nieudolnym jeżdżeniem.

     • sowa

      Po pierwsze proszę Cię nie obrażaj mnie, bo miano tępaka dużo bardziej pasuje do Ciebie czytając, jak składasz zdania 😉 Po drugie – auto miałem zarysowane parę razy przez ludzi z Twoim wyczuciem dystansu sądząc po ocenie odległości na fotografii a po trzecie koniecznie zaplusuj sobie komentarz, żebys była fajna 🙂 Koniec dyskusji definitywny kosmito

     • sowa

      I jeszcze jedno ale juz naprawde ostatnie 🙂 SAMA PLUSUJESZ SOBIE KOMENTARZE 🙂 Jakie to żałosne 🙂

   • men777

    Policja wychodzi z założenia, że jak nic się nie stało to jest Ok, kiedyś powstrzymałem przypadkowo napotkaną dziewczynę która próbowała popełnić samobójstwo skacząc z mostu, wiesz co mi Oficer dyżurny odpowiedział, że jak nie skoczyła to nie ma tematu i żebym z tym problemem zadzwonił na pogotowie!!!

  • men777

   Już dawno pisałem o tym, że nie donosimy to jest chore!!!Może zróbmy rubrykę jak właściciel Świdnica24 wyzyskiwał ludzi pracujących u niego to było by lepsze!!!

  • Swidniczanin

   Wystarczy odpowiednio wcześniej wyjechać i nie trzeba się spieszyć – taka gentlemańska zasada. Jeśli nawet wiózłby rodzącą kobietę to też musi to robić z głową i uważać na innych uczestników ruchu. Podobnie jest z pojazdami uprzywilejowanymi – one też muszą zachować ostrożność przy różnych (często niebezpiecznych) manewrach żeby w coś nie uderzyć.

   Dla porównania czym jest donosicielstwo – rzeczy błahe, np. robienie remontu i kucie w dzień, kiedy wolno to robić bo wewnętrzny regulamin na to pozwala. To również mieszczuchy które przeprowadziły się na wieś i którym przeszkadza pianie koguta rano, szczekanie psa, smród rzepaku, obornika i inne rzeczy.

   Tutaj jest najgorsze z wykroczeń – wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, do tego linia podwójna ciągła – jak widzisz dwa w jednym. Dziękuję i tyle w temacie. Takie rzeczy należy tępić, tępić i jeszcze raz tępić.

  • Tomasz K.

   Byłem, widziałem, zrobiłem fotkę, nie zostawiłem tego obojętnie. Następnym razem gdy ktoś tak mnie wyprzedzi i będę miał to na filmie też wyślę to na policję, i kolejnym, i kolejnym … Jeżeli sprawia ci to przyjemność możesz mówić o mnie donosiciel, kapuś, konfident i jak tam jeszcze chcesz – dynda mi to. Może kiedyś przypomnisz sobie własne słowa, gdy na przejściu dla pieszych jakiś debil potrąci ciebie, albo kogoś z twoich bliskich. Czego jednak ci nie życzę.

   • Swidniczanin

    On należy do tych, co chowają cymbał w piach i udają, że nie widzą.

 • Roksana Wierzbicka

  A rowery stojące pod Leroy Merlin to w jaki sposób komukolwiek przeszkadzają?

 • nmisiek

  Jak to pięknie brzmi: “spieszył się”. A jak usprawiedliwia. Gdy już stanie się tragedia to pytają gdzie inni byli, czemuż nie widzieli, dlaczego nie ostrzegli, nie zapobiegli. A gdy ostrzegają, upominają, proszą o prawe zachowanie to są odsądzani “od czci i wiary”. Bo kapusie i donosiciele.
  I giną w bagażnikach samochodowych, na przejściach dla pieszych. Nawet dzieci pobite i zabite przez rodziców, bo przecież nie wolno się wtrącać, a skarżyć to kapować. Ot, takie nasze piekiełko.

  • Swidniczanin

   A jak wymusi na Tobie pierwszeństwo to pytania, czemu nie jechałeś wolniej żeby się zmieścił? 😀

 • men777

  Ja zgaszam sprzeciw (moderator to amator) zdjęcie wyprzedzającego auta na podwójnej ciągłej nie pasuje do tematu MISTRZOWIE KAPOWANIA!!!

 • men777

  Dla nie których nie ma różnicy czy zrobić łaskę czy laskę!!!

 • Swidniczanin

  Zapamiętajcie to raz na wczoraj: ul. SKŁODOWSKIEJ – CURIE a nie odwrotnie!

  • nmisiek

   No a dlaczego piszą Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie ?

   • Swidniczanin

    Wynika to z najzwyklejszej w świecie niewiedzy lub głupoty, jednak jest to pytanie do tych, którzy tak piszą. Ktoś nie uważał na historii lub na języku polskim. Maria Skłodowska była Polką i wyszła za mąż za Piotra Curie (to z historii). Jeśli stosuje się nazwisko dwuczłonowe to zawsze najpierw jest panieńskie, a potem po mężu. Nigdy odwrotnie (to z języka polskiego).

    • nmisiek

     Tak, ale UMCS to oficjalna nazwa uniwersytetu w Lublinie. Jeśli niewiedza czy głupota to chyba nie tam.

    • nmisiek

     Warto pamiętać, że pierwszą noblistkę do panteonu wielkich uczonych włączają też Francuzi, i nie tylko oni. Otwieram leksykon Le Petit Larousse z roku 1995 i co czytam? Otóż coś takiego: „Curie (Marie), physicienne française d’origine polonaise” (umyślnie rezygnuję z tłumaczenia, żeby osłabić brutalną dla nas wymowę tego fragmentu). Należy mieć na uwadze, iż uczona ta znana jest w świecie jako Marie Curie, Nagrody Nobla otrzymała zresztą jako Francuzka, a wspomniany leksykon w ogóle nie wymienia jej rodowego nazwiska.
     Niestety nie mogłem ustalić, jak podpisywała się ona sama, ale chyba tylko nazwiskiem męża. Nazwisko Skłodowska dodano u nas, aby podkreślić jej związek z Polską, toteż najpierw upowszechniło się ono w formie znanej z nazwy uniwersytetu, dopiero z czasem autorzy słowników zwrócili uwagę na odpowiedniejszą kolejność: Skłodowska-Curie.
     Uniwersytetowi nazwę tę nadano prawdopodobnie w roku założenia (1944), a że akademicy ogromnie szanują tradycję, toteż tak zostało i pewnie zostanie. Przy okazji: proszę zwrócić uwagę, że w nazwie Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej nie występuje – jak Pan napisał – słowo imienia.

     • Swidniczanin

      Zawsze na historii nam tłuczono do głów – nie Maria Curie – Skłodowska tylko Skłodowska – Curie. Nawet Kabaret Moralnego Niepokoju sobie z tego zażartował w jednym skeczu. A padło pytanie: “Jak się miewa Piotr Skłodowski?” czy coś tego rodzaju, a chodziło właśnie o rzekome odwrotne podawanie nazwiska. Jedynym sposobem na ustalenie prawdy byłoby odnalezienie aktu zawarcia małżeństwa i tam powinna być informacja na ten temat i wszelkie wątpliwości byłyby rozwiane. U nas kobieta może pozostać przy swoim nazwisku (np. Anna Jantar, żona Jarosława Kukulskiego), może mieć dwuczłonowe lub też przyjąć nazwisko męża. Tak samo ustalane jest, czyje nazwisko będą nosić dzieci i najczęściej jest to nazwisko ojca. Na ślubie cywilnym podczas wypełniania dokumentów urzędnik mówi to na głos, czyli: “Żona przyjmuje nazwisko męża i nazywa się (przykładowo) Nowak, dzieci będą nazywać się również nazywać Nowak”.

     • nmisiek

      Zapomniałem napisać, że podaję za Jan Grzenia Uniwersytet Śląski