Strona główna 0_Slider Mediatorzy rozpoczęli codzienne dyżury

Mediatorzy rozpoczęli codzienne dyżury

0

Po Sądzie Okręgowym także Sąd Rejonowy w Świdnicy włączył się w propagowanie mediacji i udostępnił miejsce, w którym mediatorzy od 6 listopada prowadzą codzienne dyżury. Z bezpłatnych porad, jak rozwiązać konflikty bez wchodzenia na drogę sądową, może skorzystać każdy, kto stanie przed koniecznością formalnego rozwiązania sporu.

Na zdjęciu mediator Wojciech Orłowski, koordynator dyżurów. Foto Dariusz Nowaczyński

Konflikty rodzinne, spory gospodarcze, a nawet sprawy karne nie muszą kończyć się procesem. Czasem wystarczy rozmowa w obecności wykwalifikowanej osoby, która zachowując bezstronność pomaga dojść do porozumienia i ugody. Taka forma, choć  obecna w polskim systemie prawnym od lat (w sprawach karnych od 1998, w procesie cywilnym od 2005 roku), wciąż jest mało popularna, jednak zainteresowanie rośnie, zwłaszcza w sprawach dotyczących alimentów i opieki nad dziećmi po rozwodzie. Ugoda zawarta przed mediatorem  zatwierdzona przez sąd ma moc wyroku.

Mediatorzy w Sądzie Okręgowym

Od września prowadzone są stałe dyżury, w każdy wtorek od 10.00 do 13.00 w pokoju B-022 na parterze Sądu Okręgowego, plac Grunwaldzki 14. W tych terminach czynna jest także infolinia – 74 85 18 306. Na stronie internetowej sądu można znaleźć zakładkę „Masz prawo do mediacji„, gdzie zawarto wszystkie informacje dotyczące zasad prowadzenia mediacji i ich konsekwencji.

Mediatorzy w Sądzie Rejonowym

Od 6 listopada od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00 mediatorzy dyżurują w pokoju nr 321 na II piętrze Sądu Rejonowego w Świdnicy przy ul. Okulickiego 2/4. W tych godzinach czynny będzie specjalny numer telefonu – 74 851 84 43. Pilotażowy program bezpłatnych porad mediatorów potrwa do końca stycznia 2018 roku. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie sądu w zakładce MEDIACJE.

/opr. asz/

Poprzedni artykułEfektowny triumf siatkarzy AKS-u Strzegom
Następny artykułBłędy w CV, których nie należy popełniać